Najlepsze zabawki dla dzieci

admin Możliwość komentowania Najlepsze zabawki dla dzieci została wyłączona
Zabawki dla dzieci stanowią dla nas spore wyzwanie, często dlatego, że staramy się by były jak najbardziej atrakcyjne dla naszych pociech.

Często zdarza się nam kupić modną zabawkę, z której nasz maluch ma radość jedynie przez kilka kolejnych dni. Warto rozejrzeć się za kreatywnymi zabawkami dla dziecka, by rozwijać jego wyobraźnię.

Zabawki kreatywne – wielka radość dla małego odkrywcy

Świetnym rozwiązaniem jest kupienie naszemu maluchowi zabawki kreatywnej. Zabawki kreatywne mają to do siebie, że należy je odkrywać i znacznie później zaczynają się nudzić. Takimi zabawkami są m.in. układanki logiczne, w których należy przestawiać elementy, by powstał obrazek. Idealne dla malucha mogą okazać się klocki, które należy w odpowiedni sposób do siebie przypasować, by powstała z nich budowla. Ostatnio bardzo modne i pomocne w rozwoju są klocki magnetyczne, przeznaczone zwłaszcza dla starszych dzieci, z których można tworzyć prawie niezliczoną ilość różnych kombinacji. Są wieloelementowe, dzięki czemu łatwo będzie dziecku stworzyć coś własnego.

Zabawki muzyczne dla poprawy wyczucia rytmu

Na pewno nasze dzieci uwielbiają śpiewać i tańczyć. Dla najbardziej roztańczonych maluszków poleca się zabawki muzyczne, które bardzo wspomagają poczucie rytmu. Mogą być to organki lub śpiewające książeczki, które nie tylko pokazują różne, nowe często dla dziecka elementy, ale również opowiadają o nich. Modne są ostatnio książki edukacyjne, które jako dopełnienie całej opowieści, dodają muzykę albo oddają odgłosy zwierząt, by dziecko również ukształtowało „oglądanie” świata za pomocą zmysłu słuchu.

Zabawki dostosowane do wieku

Dzieci w wieku dwóch lat muszą nauczyć się podstawowych czynności, jak chwytanie, prowadzenie ręki od punktu A do punktu B. W tym wieku uczą się także relacji z innymi oraz emocji. Dobrym rozwiązaniem więc będą zabawki dla 2 latka, które zwiększą jego wrażliwość na bodźce zewnętrzne. Mogą być to interaktywne, pluszowe zabawki, które opowiadają maluchowi bajkę albo śpiewają. Pięciolatek nawiązał już pierwsze relacje, ale wciąż może rozwijać swoje kreatywne myślenie. Zabawki dla 5 latka mogą być już bardziej złożone. Świetnym pomysłem będą klocki, układanki logiczne dostosowane do wieku, ale również narzędzia plastyczne, jak plastelina, bloki rysunkowe i farby do malowania palcami albo dostosowanym do małych rączek pisakiem.