Jak odzyskać figurę po ciąży?

admin Możliwość komentowania Jak odzyskać figurę po ciąży? została wyłączona

Wbrew temu jak cięzkim dla młodej matki celem do osiągnięcia wydaje się odzyskanie dawnej figury jest to zadanie, na które jest bardzo łatwy przepis. Nie różni się on niczym od zbijania wagi w każdym innym przypadku – należy jedynie dbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną. Piszę jedynie dobrze zdając sobie sprawę z tego jak wiele to znaczy dla większości kobiet. Obiektywnie rzecz biorąc nie jest to nic skomplikowanego i jest to na wyciągnięcie ręki każdej z was. KAŻDEJ kobiecie uda się utracić zbędne kilogramy jeśli tylko naprawdę tego chce – ma motywację by rzeczywiście zmienić nawyki żywieniowe i styl życia.

Nie sądzę aby było tu niezbędne rozwijanie tematu zdrowej diety. Aby jednak nie było wątpliwości oto podstawowe zasady zdrowego, racjonalnego odżywiania: jedz 5-6 posiłków dziennie w równych odstępach czasowych, wprowadź do diety duże ilości warzyw, zrezygnuj z żywności wysoko przetworzonej, fast foodów, wszelkich przekąsek między posiłkami.

Jeśli zaś chodzi o aktywność fizyczną – znajdź na nią czas każdego dnia. Codziennie staraj się przy okazji wykonywania niezbędnych zajęć zażywać ruchu: nie korzystaj z windy, kiedy masz możliwość wybierz spacer zamiast jazdy samochodem itd. Dożo spaceruj z dzieckiem – wyjdzie to na zdrowie zarówno Tobie jak i dziecku. Przy okazji zabawy z dzieckiem również staraj się rozruszać. Chodzi po prostu o to aby nie dać się rozleniwić, nie zalegać na kanapie, ale żyć energicznie. Trzy razy w tygodniu poświęć pół godziny na konkretny trening całego ciała: biegaj, ćwicz w domu, skacz na skakance.

Najistotniejszą wskazówkę pozostawiłam na koniec. Aby osiągnąć sukces nie możesz traktować ćwiczeń i diety jako zło konieczne. Powinnaś zrobić wszystko aby czerpać radość z aktywności fizycznej i zdrowego jedzenia. Wybierz rodzaj ruchu, który lubisz, poszukaj ciekawych przepisów na zdrowe i pyszne dania. jeśli nie wierzysz w takie połączenia możesz się mile zaskoczyć.