Śpiworki do wózka

admin Możliwość komentowania Śpiworki do wózka została wyłączona

Ciąża to dla każdej kobiety niezwykłe przeżycie. W głowie pojawia się wiele wątpliwości jak i rzeczy o których przyszła mama musi pamiętać. Dużo informacji szukamy w Internecie czy poradnikach. Jedną z najważniejszych kwestii przed narodzinami dziecka jest wyprawka. Kompletacja wszystkich potrzebnych rzeczy zajmuje dużo czasu i kosztuje to przyszłe mamy wiele stresu. Pytania ile rzeczy jest potrzebnych, czy na pewno są potrzebne zaprzątają głowę przez wiele miesięcy.

Dla każdej mamy, obecnej jak i przyszłej najważniejszą kwestią jest ubranie. Często przed wyjściem na spacer główkujemy jak ubrać dziecko, aby nie było mu ani za ciepło ani za zimno. Problem narasta w jesień i zimę, kiedy to temperatury znaczni spadają. W zimę bardzo łatwo jest maluszka przegrzać. Często ubieramy dziecko na cebulkę co nie jest zbyt wygodne ani dla dziecka ani dla nas. Maluchy pocą się zanim wyjdą na spacer co później skutkować może infekcją. Dobry śpiworek do wózka jest więc niezbędny w okresie jesienno-zimowym.

  1. Śpiworek do wózka
  2. Śpiworek do wózka spacerowego i fotelików samochodowych- jak wybrać?

Śpiworek do wózka

Śpiworki do wózka spacerowego niewątpliwe będą ułatwieniem podczas zimowych spacerów. Zapewnią ciepło i wygodę dla maluszków bez zbędnego przegrzewania i wielu warstw ubrań. Pewnie ktoś powie, że wystarczy zwykły kocyk. Nie do końca tak jest. Otulenie kocem dziecka nie jest tak szczelne jak w przypadku śpiworków. Dodatkowo podczas ruchów dziecka koc będzie się zsuwał. Śpiworek natomiast zapewnia ciepło, izolację przed wiatrem i wygodę. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego akcesorium?

Warto wybrać sprawdzoną firmę. Dobry śpiworek powinien być wykonany ze starannością i dokładnie. Najlepiej wybrać produkty szyte ręcznie. Dużą rolę gra również sposób zapinanie śpiwora. Najwygodniejsze będą te zapinane na zamek błyskawiczny. Śpiworek musi mieć też odpowiedni rozmiar. Nie może być zbyt ciasny, dziecko musi mieć swobodę ruchu. Trzeba też zwrócić uwagę na dopasowanie śpiworka do wózka.

Śpiworek do wózka spacerowego i fotelików samochodowych- jak wybrać?

Bardzo ważną kwestią jest, aby śpiworek był dopasowany do wózka głębokiego i spacerowego. Śpiworek nie może być o wiele dłuższy niż gondola lub spacerówka. Nie może być też za mały, aby dziecko nie było ściśnięte. Przy dużych gondolach możemy zdecydować się na wymiar 100cm, przy małych postawimy na śpiworek do 85cm.

Trzeba też zwrócić uwagę na otwory na pasy. Może zdarzyć się tak, że śpiworek będzie miał otwory w innym miejscu niż pasy w waszym wózku.

Mimo wszystko łatwo znaleźć modele, które będą odpowiednie do każdego modelu wózka, a nawet będą pasować do fotelika samochodowego.

Śpiworek do wózka jest wielkim ułatwieniem przy spadających temperaturach. Korzystając ze sprawdzonej firmy możemy otrzymać śpiworek idealnie dopasowany do potrzeb dziecka i taki które będzie służył przez kilka pierwszych lat naszych dzieci.