Kreatywny prezent dla malucha

admin Możliwość komentowania Kreatywny prezent dla malucha została wyłączona


Pojawia się dziecko. Cała rodzina jeszcze przed rozwiązaniem planuje, projektuje, kupuje, przygotowuje siebie i całe otoczenie na przyjście na świat malucha. Jednym z absolutnie podstawowych i niezbędnych zakupów jest kupno wózka dziecięcego. Ale jaki wózek dziecięcy wybrać? Oferta tego produktu wydaje się niewyczerpana w modelach i kolorach.

Zakup pierwszego wózka

Ponieważ zakup wózka jest zawsze dość kosztowną inwestycją, warto dokonać tego zakupu spokojnie, w sposób przemyślany, po uprzednim zapoznaniu się z dostępną ofertą. Nawet jeżeli będziemy kupować wózek przez internet, warto znaleźć miejsce, gdzie będzie można go obejrzeć. Wbrew pozorom bowiem do wózka dziecięcego trzeba się przymierzyć. I powinni zrobić to oboje rodzice. Wszystko ma bowiem w nim znaczenie. Kiedy będziemy tak wędrować z tym wózkiem godzinami po ulicach miasta, latem i zimą, wnosić go do domu na piętro, wjeżdżać nim po schodach, składać je do samochodu, naprawdę każdy detal ma znaczenie. Tym bardziej że typ wózka też musimy dostosować do wieku dziecka, zatem czeka nas kilka tego rodzaju zakupów.

Jaki wózek dziecięcy dla naszego dziecka?

Albo zdecydujemy się na 3 w jednym. Wersję kompatybilną, proponującą wymianę wózków w miarę dorastania dziecka na bazie tego samego stelaża. W pierwszych 6 miesiącach (zależy też od pory roku narodzin dziecka) używamy go jako gondolę, czyli tzw. wózek głęboki. Wysokie boki wózka, obszerna „budka”, wygodny materac sprawiają, że niemowlak ma naprawdę dobrą ochronę. Dla dziecka powyżej 6 miesiąca gondola zamienia się w spacerówkę z kilkoma wariantami rozłożenia siedzenia, tak że dziecko może w nim spać, ale i siedzieć.

Przy zakupie wózka warto zwrócić uwagę na wielkość kół i dostosować zakup do przemierzanych dróg. Należy sprawdzić, czy wszystkie koła, trzy lub cztery są w pełni ruchome. Przy zakupie gondoli dobrym rozwiązaniem są duże stabilne koła, które poradzą sobie z każdą nawierzchnią, zaspami śnieżnymi czy stopniami. Niektóre wózki mają też możliwość zmiany położenia rączki. Warto wypatrzeć taki model, sprawdzi się on doskonale podczas zmiennych warunków pogodowych.

W sklepie z artykułami dziecięcymi…

Wózki bez względu na model kupujemy w sklepach z artykułami dziecięcymi. Są to placówki dedykowane wyłącznie zakupom wszystkich produktów dla małego dziecka. W jednym sklepie z artykułami dziecięcymi kupimy wszystko, co będzie nam potrzebne przez najbliższe miesiące po urodzeniu dziecka. Zamiast wędrować od sklepu do sklepu, możemy takie zakupy zrobić w jednym miejscu, a artykuły, które kupimy będą kompatybilne. Nie tylko bowiem wózki mają modele 3 w jednym, podobną funkcję mogą spełniać łóżeczka, przewijaki, a nawet butelki.

Kreatywne prezent dla dziecka

W takim sklepie możemy zakupić również niejeden kreatywny prezent dla malucha. I to kompatybilny na przykład z łóżeczkiem czy wózkiem dziecięcym. Znajdziemy tam też zabawki dla dzieci nieco starszych, o walorach poznawczych. Wszelkie kreatywne zabawki wymagające i kształcące różne umiejętności, to najlepszy sposób na dostarczanie różnorodnych bodźców naszemu dziecku. Zamiast kolejnego misia, który też jest potrzebny, warto pamiętać o takich wariantach.