Sposoby na anginę u dzieci

admin Możliwość komentowania Sposoby na anginę u dzieci została wyłączona

Angina to przypadłość, która atakuje osoby w każdym wieku. Mogą na nią chorować już kilkulatki. Na szczęście, są dzisiaj pewne skuteczne sposoby, aby szybko powrócić do zdrowia, i to niekoniecznie takie, które wymagałyby wizyty u lekarza, a tym samym – zażywania antybiotyków.

Domowe sposoby na anginę

Skuteczne i sprawdzone, są naturalne sposoby na anginę u dzieci, czyli podjęcie leczenia za pomocą składników niechemicznych. Doskonałym przykładem, będzie stara jak świat receptura, mikstura z mleka, miodu oraz czosnku. Jak ją zrobić? To bardzo proste. Do zagotowanego mleka, dodajemy dwie łyżki miodu, mieszamy. Następnie – dodajemy 1 lub dwa ząbki czosnku, przeciśnięte przez praskę, ponownie mieszając. W wersji dla dorosłych, można jeszcze nieco zmodyfikować ten wariant, poprzez dodanie przyprawy, jaką jest pieprz. Podnosi on ostrość tej mieszanki, ale tym samym, pomaga jeszcze szybciej ogrzać organizm. Co robić wówczas, gdy dziecko grymasi i nie chce wypić mleka z czosnkiem?

Spray do gardła na anginę

Zanim podejmiemy decyzję o udaniu się do lekarza, który niechybnie zaleci kurację antybiotykiem, możemy postawić na pewien spray do gardła. Tantum Verde, bo taką nazwę nosi ów spray, możemy kupić w aptece bez recepty. Na rynku mamy do wyboru dwa warianty, dla dorosłych, a także junior, z mniejszym natężeniem składników aktywnych. Jeśli chodzi o opinie użytkowników leków, to właśnie Tantum Verde jest najpewniejszym środkiem, który może doprowadzić do zażegnania stanów chorobowych w gardle.

Nic nie pomaga? Lekarz to też sposób na anginę!

Jeżeli wyżej wspomniane sposoby zawodzą, niestety trzeba będzie udać się do lekarza, no i przyjąć wspomniany wcześniej antybiotyk. Taka kuracja, okazuje się niekiedy konieczna. Do pełnego wyzdrowienia, poza przyjmowaniem antybiotyku, niezbędne będzie „wyleżenie” anginy przez dzeicko, a więc ograniczenie ruchowej aktywności do minimum, no i najlepiej, kilkudniowe pozostanie w domu.