Jak uspokoić niemowlaka?

admin Możliwość komentowania Jak uspokoić niemowlaka? została wyłączona

Jak wiadomo jeżeli po raz pierwszym zajmujemy się rodzicielstwem, to nie wiemy jeszcze do końca jak powinniśmy się zachować wobec naszego dziecka w niektórych momentach. Dla młodych mam szczególnie problemem jest uspokajanie dziecka. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak uspokoić niemowlaka. Wiadomo że małe dzieci po prostu ciągle płaczą i nie wiadomo co z tym zrobić. Oczywiście odpowiedni możemy szukać w internecie. Z pewnością w momencie kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę internetową frazę ” jak uspokoić noworodka” albo „jak uspokoić dziecko” to wyskoczy nam bardzo wiele wyników wyszukiwania.

Nie wszystkie sposoby uspokojenia są skuteczne

Nie wszystkie jednak sposoby jakie znajdziemy w internecie mogą być skuteczne. Jeżeli dopiero co zaczynamy swoją przygodę z byciem mamą, to warto zapisać się na kurs dla młodych rodziców. Na takim kursie osoby do tego kompetentne tłumaczą takie podstawowe rzeczy. Oczywiście warto również znać podstawowe metody, jakie sprawiają, że nasze dziecko bardzo szybko się uspokaja. Najlepszym możliwym sposobem, jaki znają matki od wielu lat, jest zwyczajne przytulanie dziecka. Warto wiedzieć o tym, że jeżeli dziecko jest przytulane przez swoją mamę, to czuje się bezpieczniej i dlatego też bardzo szybko się uspokaja.

Co pomaga dziecku na uspokojenie?

Dziecku pomaga również kołysanie na rękach, albo w wózku. Dzięki kołysaniu malutkiego dziecka, dziecko takie nie ma problemów z zasypianiem. Bardzo dobrym sposobem jest również zainteresowanie dziecka różnymi zabawkami. Jeżeli dziecko będzie chciało się bawić, to zapomni o płaczu. Będzie ono zwyczajnie zajęte czymś innym. Oprócz tego każde dziecko lubi mieć smoczek w swojej buzi. Dzieci często płaczą właśnie dlatego, ponieważ smoczek im wyleciał. Wtedy przestają czuć się bezpiecznie. W takim wypadku należy dać dziecku taki smoczek. Z pewnością dziecko takie doceni taki miły gest. Oprócz tego bardzo dobrym sposobem na to, aby dziecko było spokojne jest noszenie go w chuście przy sobie. Dziecko najlepiej czuje się blisko matki, a noszenie go w chuście mu to umożliwia.

Masaż na uspokojenie noworodka

Z pewnością dziecko takie nie będzie tak często płakać, jak dziecko które w większości czasu leży w łóżeczku. Dzieci uspokaja również masowanie po plecach. Należy ułożyć dziecko na brzuchu i następnie bardzo delikatnie masować jego plecki. W ten sposób dziecko również bardzo szybko się uspokaja. Jak widać więc na uspokojenie dziecka jest bardzo wiele sposobów. Należy jednak pamiętać o tym, że jeżeli dziecko mimo wykonywanych czynności dalej płacze, to z pewnością problem jest poważniejszy. Oczywiście płacz dziecka może być oznakom tego, że jest głodny albo spragniony. Jeżeli jednak mamy pewność tego, że tak nie jest, to warto z takim dzieckiem udać się do lekarza. Może okazać się tak, że dziecko płacze, ponieważ coś go boli. Z pewnością lekarz oceni stan dziecka i przedstawi nam przyczynę takiego właśnie zachowania. Ważne jest jednak to, aby nie ignorować takiego płaczu, ponieważ naszemu dziecku może stać się coś poważniejszego. Najlepiej sprawdzić swoje podejrzenia u lekarza. Jest to bardzo ważne.