Czy mdłości w ciąży są normalne?

admin Możliwość komentowania Czy mdłości w ciąży są normalne? została wyłączona

Kiedy kobiety zachodzą w ciążę są szczęśliwe i już planują wspólne, wspaniałe chwile. Jednak najczęściej te radosne chwile psują nam nieprzyjemne przypadłości pojawiające się wraz z zajściem w ciążę. Bardzo często kobiety skarżą się na wahania nastrojów, bolesność piersi, zmęczenie, senność oraz mdłości. Pierwsze objawy pojawiają się już od 4 tygodnia ciąży. To bardzo wcześnie, ale dzięki nim często panie dowiadują się, że są w ciąży.

Jak to jest z tymi mdłościami?

Pojawia się wtedy pytanie: czy mdłości w ciąży są normalne? Niestety to dość popularny objaw ciąży wśród kobiet. Dokuczają najczęściej rankiem kiedy kobiety są na czczo, odbierając im szczęście z oczekiwania na dziecko. Spowodowane są reakcją organizmu na podwyższenie stężenia hormonów mających swój wzrost podczas zajścia w ciążę. Pomocne może okazać się spożycie bułki, sucharka, płatków migdałów w pozycji półleżącej w łóżku. Nie należy również wykonywać gwałtownych ruchów podczas wstawania. Nudności i wymioty wzmagają się podczas intensywnych zapachów, które wyczujemy wokół nas. Przeszkadza kobietom zapach mięsa, papierosów, ryb, kawy, perfum, farb i wiele innych zależnych od danej kobiety. To co kiedyś było ulubionym zapachem zaczyna drażnić nos i prowadzić do nudności i wymiotów.

Kiedy mijają mdłości?

Kiedy mijają mdłości w ciąży? To wszystko zależy od stężenia hormonów w organizmie kobiet i jak on sobie z tym poradzi. Mdłości w ciąży przeważnie mijają po 12 tygodniu ciąży. U każdej ciężarnej jest to kwestia indywidualna. Mdłości prowokujące wymioty nie są groźnie dla zdrowia maluszka w brzuszku. To normalna reakcja i trzeba umieć sobie z nimi radzić. Dziecko rozwijające się w brzuchu czerpie składniki odżywcze z organizmu mamy i wymioty nie są dla niego zagrożeniem. Mdłości utrudniają codzienne życie i nie wiadomo kiedy się nasilą pod wpływem zapachów czy nawet stresu. Każda ciężarna z utęsknieniem wyczekuje przekroczenia magicznej liczby czterech miesięcy, aby nieprzyjemne objawy ustąpiły. Wymioty i nudności pojawiają się parę razy na dobę i są niekontrolowane. Nie da się ich przewidzieć niestety. Kobiety w ciąży muszą być przygotowane na każdą okoliczność. Jest to męczące zapewne, ale jest symptomem oczekiwania na wymarzonego maluszka. Kobiety dzielnie zniosą każde niedogodności ze strony organizmu dla swojego nienarodzonego dziecka.

Co robić gdy ma się mdłości?

Podczas mdłości i wymiotów trzeba pić odpowiednią ilość płynów, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Może to grozić pobytem w szpitalu już na początku ciąży, gdzie zostaną podłączone ciężarnej kroplówki z witaminami i płynami nawadniającymi. Bardzo często podawane są również leki przeciwwymiotne. Trzeba jednak kontrolować swoje zdrowie i zwracać uwagę na objawy. W razie wątpliwości warto udać się do lekarza prowadzącego, aby rozwiać wątpliwości, które pojawiają się w każdej ciąży.

Każda ciąża jest inna, ale objawy są podobne. U jednych kobiet nie występują wcale, a inne męczą prawie do końca ciąży utrudniając im normalne życie.
Jednak widok narodzonego maluszka zrekompensuje nam wszystkie niedogodności.