Rowerek trójkołowy 4w1 – rowerek i wózek w jednym

admin Możliwość komentowania Rowerek trójkołowy 4w1 – rowerek i wózek w jednym została wyłączona

Wybierając pomiędzy tradycyjnym rowerkiem dla dziecka a rowerkiem biegowym warto zwrócić uwagę na rowerki trójkołowe wielofunkcyjne tzw 4w1. Odznaczają się one modułową budową z możliwością demontażu poszczególnych, niewykorzystywanych aktualnie elementów. W zależności od potrzeb dziecka można je wykorzystywać jak tradycyjne spacerówki czy rowerki dziecięce. Taki rowerek rośnie wraz z dzieckiem i zmienia swoją funkcjonalność wtedy, gdy maluch już nie potrzebuje korzystać z jego mniejszej wersji.

Modele uniwersalnych trójkołowców 4w1 są doskonałą alternatywą dla wózka spacerowego , jaką rodzice mogę nabyć dla malucha, gdy dziecko skończy już 9 miesięcy aż do momentu ukończenia 3 lat gdy przesiądzie się na normalny rowerek. To właśnie dzięki wyposażeniu rowerka trójkołowego w obracane siedzisko, specjalnie wykonany daszek chroniący przed słońcem oraz możliwość sterowania kierunkiem jazdy przez opiekuna możliwe jest tak uniwersalne zastosowanie.

Dodatkowo nasze dziecko cieszy się niczym nie ograniczonym widokiem, w zależności od potrzeb albo mamy albo otaczającego świata. A ten nawet dla 12 – 18 miesięcznego malucha potrafi być naprawdę interesujący. Wraz z rozwojem dziecka demontujemy kolejne, niepotrzebne już na danym etapie elementy wyposażenia.

Rowerek trójkołowy 4w1 - rowerek i wózek w jednym

Rowerki trójkołowe 4w1 – zalety

Taki rowerek uniwersalny można wykorzystać jako dodatkowy wózek spacerowy np podczas wakacji czy zakupów w centrach handlowych. Jeden rowerek zapewni się kilka alternatyw, z których można będzie bez żadnego problemu skorzystać. Na pewno taka sytuacja bardzo obu stronom się spodoba, a inwestycja bardzo szybko się zwróci. Zapewni dziecku zarówno komfort jak i właściwe bezpieczeństwo podczas pierwszych chwil spędzonych na rowerku.

Podczas dłuższej rowerowej wycieczki dziecko będzie mogło swobodnie odpocząć po przekształceniu rowerka w wygodny wózek. Taka transformacja rowerka w wózek jest bardzo proste. Wystarczy tylko odwrócić siodełko i przyłączyć przednie koło do poręczy wózka, umożliwiając rodzicowi sterowanie kierunkiem jazdy. Korzystanie z takiego rozwiązania będzie pod każdym względem komfortowe, z czego można będzie się odpowiednio cieszyć. Nie ma takiej możliwości, aby mogło być inaczej.

Rowerek na 3 kołach 4w1 – modyfikacja

Rowerki 4w1 można zmodyfikować na cztery sposoby:

Etap 1 dla dziecka w wieku około 9 miesięcy – wygodny wózek spacerowy. Obszerne i zabezpieczone siedzisko często z możliwością jego obrotu w kierunku do rodzica, 3 punktowe pasy bezpieczeństwa zapobiegające możliwości wypadnięcia malucha, podpórki pod nóżki zamiast pedałów oraz rączka zapewniającą rodzicowi kontrolę nad pojazdem.

Etap 2 dla dziecka które ukończyło 18 miesięcy – rowerek 3 kołowy z kontrolą rodzicielską. W tym okresie, gdy dziecko już wygodnie siedzi można zrezygnować z pasów bezpieczeństwa i przestawić fotel do podróży przodem. Ciągle jeszcze rodzic napędza i steruje pojazdem.

Etap 3 – dziecko skończyło 2 latka – rowerek z własnym napędem. Pojawią się możliwość schowania podnóżków i zamontowania pedałów. Maluch samodzielnie już napędza jednostkę.

Etap 4 – dziecko kończy 30 miesięcy i po demontażu rączki i daszka może już samodzielnie jeździć rowerkiem, a rodzic obserwuje go z boku.

Na podobnej zasadzie działają też rowerki 3w1 oraz 2w1 z tą różnicą, że możliwości modyfikacji, tzn. dopasowania do konkretnego etapu rozwoju dziecka są mniejsze.

Podsumowanie

Kupując rowerek trójkołowy 3w1 rodzice mogą mieć pewność, że rowerek będzie bezpieczny dla dziecka i posłuży mu długie lata. Ponadto, nie będą mieli problemów z jego montażem dzięki prostej konstrukcji. Rowerek na pewno spełni swoje zadanie ucząc dziecko obsługi normalnego dorosłego roweru oraz zasad bezpiecznego poruszania się po chodniku czy drodze. Nie przegap Kup!

Rowerki trójkołowe 4w1 kupisz w sklepie TechSat24.pl. Zapraszamy!