Pierwsza kąpiel niemowlaka. Jak się do niej przygotować?

admin Możliwość komentowania Pierwsza kąpiel niemowlaka. Jak się do niej przygotować? została wyłączona

Pierwsza kąpiel niemowlaka to ważne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Niektórych aż paraliżuje strach przed zrobieniem bobasowi krzywdy. Jest jednak kilka sposobów na to, aby pierwsza kąpiel dziecka była mniej stresująca dla rodzica i bardziej komfortowa dla dziecka.

Przygotowanie do pierwszej kąpieli niemowlaka

Przede wszystkim musisz pamiętać, aby nagrzać pomieszczenie, w którym chcesz kąpać dziecko. Należy zadbać, aby w pokoju panowała temperatura 25 stopni Celsjusza. Musisz mieć świadomość, że niemowlęta bardzo szybko wychładzają się. Mogą więc czuć się bardzo niekomfortowo w chłodnych pomieszczeniach. Ponadto, jeżeli w domu będzie zbyt zimno, możesz przeziębić dziecko, a tego nie chce żaden rodzic.

Do kąpieli należy użyć odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na ich skład oraz na to, czy można ich używać od pierwszych chwil życia dziecka. Do wody w wanience należy wlać płyn zawierający emolienty. Skóra niemowlaka zostanie wtedy odpowiednio nawilżona.

Najlepszym miejscem do kąpieli niemowlaka jest odpowiednia wanienka, którą możesz kupić wraz ze stelażem. Ustawisz dzięki temu wanienkę na dogodnej dla siebie wysokości. Nie trzeba będzie schylać się, aby wyciągnąć lub przytrzymać dziecko podczas mycia.W tej roli doskonale sprawdza się komfortowa wanienka z przewijakiem firmy Chicco. Możesz ja kupić w atrakcyjnej cenie tu: https://techsat24.pl/kojce-lozeczka

Warto także pomyśleć o zakupie wanienki z termostatem. Dzięki temu dużo łatwiej będzie skontrolować temperaturę wody, a powinna ona mieć 37 stopni. Zawsze przed włożeniem maluszka do wanny, nawet jeżeli używasz termostatu, sprawdź jej temperaturę łokciem. Urządzenia mogą być wadliwe. Łokieć nigdy nie zawiedzie. W tej roli do

Gdy dziecko będzie już po kąpieli, należy wytrzeć je miękkim ręcznikiem. Trzeba mieć pod ręką piżamkę, w którą maluszek zostanie ubrany. Będzie dzięki temu od razu gotowy do snu.

Przebieg pierwszej kąpieli niemowlaka

Nie spiesz się. Najpierw zanurz nóżki dziecka i sprawdź, jak reaguje na wodę. Pozwól mu oswoić się z nową sytuację. Musisz również pamiętać, że do 3 miesiąca życia nie należy moczyć uszu. Oczka natomiast należy przemywać solą fizjologiczną. Można ją także wykorzystać do nawilżenia śluzówek nosa.

Po kąpieli, należy na pupę niemowlaka nałożyć krem przeciwko odparzeniom. Skóra maluszka jest szczególnie wrażliwa. Nie należy dopuścić do sytuacji, w której pojawią się na jego pupie krwawe, piekące i bolące rany.

Jak widać, pierwsza kąpiel oraz pielęgnowanie dziecka nie jest tak straszne. Trzeba tylko poznać kilka podstawowych metod działania, a także skompletować odpowiednie akcesoria i produkty do pielęgnacji. Dzięki temu będziecie gotowi na higieniczną opiekę nad dzieckiem.

Artykuł przygotował Sklep Internetowy TechSat24.pl