Jaki prezent na roczek dla dziewczynki?

admin Możliwość komentowania Jaki prezent na roczek dla dziewczynki? została wyłączona

Kupowanie prezentów dla dzieci na urodziny lub święta nie jest prostym zadaniem dla osób, które same nie mają dzieci. Jeśli mamy własne pociechy, wybór prezentu nie stanowi już takiego problemu, bo sami wiemy, jakie zabawki u nas się sprawdziły, a jakie nie. Jedynym dylematem pozostaje wtedy pytanie: czy przypadkiem dziecko nie ma tego czy innego gadżetu? Jeśli chodzi o prezenty dla noworodków, wiele osób ma dylemat, czy taki prezent kupować bardziej z myślą o mamie czy o dziecku. Wiadomo, że sa przedmioty, z których dziecko nie korzysta bezpośrednio, ale przydadzą się zapracowanej mamie.

Fajne prezenty na roczek dla dziewczynki

Fajnym pomysłem mogą być na przykład ocieplacze na butelkę na zimowe spacery czy akcesoria do kąpieli. Można pokusić się także o kosmetyki dla dziecka, ale lepiej wówczas uważać na śliczne zapachy i kolory – mogą one bowiem powodować alergie u dziecka! Kupowanie prezentów dla noworodka wiąże się z poczuciem, że dziecko za chwilę wyrośnie z podarowanych śpioszków lub becika. Dlatego właśnie przyjemniej jest kupować rzeczy, które starczą na dłużej. Dobrze sprawdzają się na przykład kocyki lub pluszaki, czy miękkie książeczki, które najpierw są tylko gryzakiem, a potem przyciągają dziecko obrazkami i treścią.

Problem dla bezdzietnych i nie lada wyzwanie stanowią pierwsze urodziny. Wielu bezradnie staje przed półką z zabawkami i nie wie, jaki prezent na roczek dla dziewczynki czy chłopca powinni kupić? Rozdział na płeć nie jest tu bez znaczenia, bo oczywiście, jest mnóstwo zabawek, którymi z powodzeniem bawią się i chłopcy i dziewczynki, ale jednak powoli zaczynają zarysowywać się różnice i upodobania. Nie oznacza to jednak, że prezent na roczek dla dziewczynki powinien być różowy, a dla chłopca – niebieski. Warto dobierać prezenty indywidualnie, nie zważając tylko na ich kolor.

Ponadczasowy prezent na pierwsze urodziny dla dziewczynki

Przeciwnie, czasem warto wyjść ze stereotypów, jeśli wiemy, że dane dziecko wykazuje pewne zainteresowanie na przykład konkretnym zwierzątkiem. Poza zabawką, warto kupić także prezent ponadczasowy, który będzie pamiątką tego szczególnego dnia. Oczywiście małe dziecko go nie doceni, ale z pewnością docenią starania rodzice, a ono samo, za parę lat, także będzie mogło cieszyć się ze szczególnego prezentu. Popularny prezent na pierwsze urodziny dla dziewczynki to łańcuszek.

Coś dla wierzących dzieci

Warto pomyśleć o przywieszce, czy to medaliku, jeśli jesteśmy wierzący, czy wygrawerowanym wisiorku. To piękny, ponadczasowy prezent. Wiele osób kupuje także srebrne łyżeczki lub grzechotki. Jeśli nie chcemy aż tak kosztownego prezentu, możemy pomyśleć na przykład o fotoksiążce, jeśli dysponujemy zdjęciami dziecka. Stosunkowo prosto i szybko można wykonać kubek ze zdjęciem, torbę czy inny gadżet, który będzie miłą niespodzianką. Możemy także oddać część frajdy rodzicom i kupić zestaw do samodzielnego tworzenia pamiątek. Hitem są obecnie gliniane płytki do odciskania dziecięcych stópek i rączej lub specjalne deski, na których odrysowujemy paluszki naszego dziecka .Bardzo fajnym prezentem dla dziewczynki i rodziców może być także sesja zdjęciowa dla całej rodziny.