Jak wyliczyć termin porodu od dnia zapłodnienia?

admin Możliwość komentowania Jak wyliczyć termin porodu od dnia zapłodnienia? została wyłączona

Ciąża to bardzo ważny okres w życiu każdej kobiety. Szczególnie oczekiwanie na pierwszego potomka to niesamowity czas dla obojga rodziców. Kiedy już wiemy, że jesteśmy w ciąży, bo tak podpowiada nam test, zastanawiamy się jak wyliczyć termin porodu. Oczywiście zawsze możemy poczekać na wizytę u lekarza. Jednak z tym musimy poczekać przynajmniej do siódmego tygodnia, wcześniejsza wizyta w gabinecie jest bezcelowa, gdyż ciąża nie będzie wówczas dobrze widoczna na obrazie USG.

Sprawdź kalkulatory porodu

W związku z tym problem jak obliczyć datę porodu musimy rozwiązać na własną rękę. Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z Internetu. Istnieją tam specjalnie skonstruowane kalkulatory. W serwisie takim wystarczy, że wskażemy pierwszy dzień występowania ostatniej miesiączki oraz przeciętną długość naszego cyklu. I tak już po chwili dowiadujemy się, kiedy prawdopodobnie nasz bobas przyjdzie na świat. Oczywiście termin porodu jest określany w przybliżeniu. Mogą oczywiście wyniknąć różne sytuacje, które spowodują jego przyśpieszenie bądź też opóźnienie. Zawsze może się zdarzyć, że urodzimy np. parę dni przed terminem. Zdarza się również, że ciążę przenosimy i będziemy czekać nieco dłużej.

Jednakże ten wyczekiwany dzień w końcu nadejdzie. Tak już musi być, swoje trzeba odczekać. Mamy pełne dziewięć miesięcy, aby się odpowiednio przygotować. Jest to czas, w którym potrzeba dużo spokoju i ciszy. Warto jest w stanie błogosławionym dużo wypoczywać. Dodatkowe kilogramy bowiem bardzo obciążają organizm. Możemy cierpieć z powodu obciążenia kręgosłupa, a także mogą wystąpić obrzęki. Uciążliwą dolegliwością jest również zgaga.

Oczekuj sygnałów zapowiadających poród

Czasami mogą wystąpić skurcze kończyn dolnych oraz drętwienie. Niestety, ciąża to stan błogosławiony, ale wiąże się też z licznymi ograniczeniami. Nie możemy na pewno wykonywać żadnych sportów ekstremalnych, odpada również jazda na rowerze. Imprezy do rana to też już nie najlepszy pomysł. Ważne jest także odpowiednie odżywianie. Nie jest prawdą, że w ciąży możemy się objadać do woli, ale również nie przesadzajmy z ograniczeniami. Współcześnie bardzo dużo słyszy się na temat diety w tym okresie. Oczywiście, jeżeli zachodzi taka potrzeba, np. z uwagi na cukrzycę, to należy ściśle jej przestrzegać. Natomiast nie przesadzajmy, jeśli ciąża przebiega prawidłowo.

Obecnie panuje moda, aby przytyć w ciąży tylko tyle, ile waży płód. Nie jest to jednak takie proste. Dużo zależy od uwarunkowań genetycznych każdej kobiety. Niejednokrotnie nie mamy na to wpływu, zwłaszcza, iż podczas ciąży znacznie ograniczamy ćwiczenia i wysiłek fizyczny. Dobrym pomysłem na ten okres naszego życia jest zaopatrzenie się w poradniki. Mogą one dotyczyć zarówno przebiegu ciąży, a także tematów, kiedy już dziecko jest na świecie. Podpowiedzą nam jak odpowiednio pielęgnować niemowlę. Możemy się z nich również dowiedzieć, jak wyliczyć termin porodu od dnia zapłodnienia. Książki tego typu na pewno bardzo nam się przydadzą, a będą nam służyć nawet po szczęśliwym rozwiązaniu. Kiedy już nie będą potrzebne, zawsze możem