Jak rozpoznać zbliżający się poród?

admin Możliwość komentowania Jak rozpoznać zbliżający się poród? została wyłączona

W życiu każdej kobiety prędzej czy później nadchodzi w końcu taki moment, w którym decyduje się ona na potomstwo. Bez względu na to czy decyzja zostaje podjęta w wieku lat dwudziestu czy czterdziestu jest tak samo emocjonująca. Okres dziewięciu miesięcy jest zazwyczaj czasem intensywnych przygotowań do przyjścia na świat nowego życia. Czytanie poradników, pytanie innych kobiet o radę to podstawa. W końcu lepiej wiedzieć czego się spodziewać.

Rozpoznasz zbliżający się poród z łatwością

Jak rozpoznać zbliżający się poród? To jedno z najczęściej zadawanych przez ciężarne pytań. Odejście wód i skurcze to najbardziej znane symptomy zwiastujące rychły poród. Z kolei jak rozpoznać bóle porodowe? Myślę, że ciężko je przegapić. Taki ból jest nie do wytrzymania, a co dopiero do przeoczenia. Przeszywający na wskroś kręgosłup.
Jak rozpoznać początek porodu? Uczucie nacisku i regularne skurcze są znakami, że akcja porodowa już się rozpoczęła.

Nie bój się porodu

W tym momencie poród może wydawać Ci się najtrudniejszy. Jednak to nie on będzie największym „problemem”. Problemy dopiero się zaczną – wraz z nadejściem nowego życia. Noworodek jest bardzo delikatny. Trzeba obchodzić się z nim ostrożnie i uważać na jego główkę. Zdecydowaną większość czasu spędza on na spaniu. Pamiętaj, że płacz nie oznacza, że dziecko chce Ci zrobić na złość. Niemowlę nie umie mówić i jedynym jego sposobem komunikacji ze światem są właśnie łzy. Dlatego nie denerwuj się kiedy po raz dziesiąty musisz wstać w nocy do swojego maleństwa. Ono inaczej nie umie Ci przekazać, że czuje się zagubione i przestraszone w ciemnym pokoju.

Nie zapomnij przygotować się na poród

Inną ważną kwestią jest samo łóżeczko, w którym nasz malec odpoczywa. Z racji, że spędza w nim większość czasu dobrze byłoby dobrać je odpowiednio. Szeroko rozstawione szczebelki mogą być dobrym pomysłem dla noworodka. Jednak gdy dziecko odrobinę podrośnie warto zainwestować w kojec z siatką. Najlepiej składany, można wtedy zabrać go ze sobą do rodziny czy znajomych. Dlaczego jest on najlepszym wyborem? Dziecko jest w stanie przejść przez szczebelki. Teraz pomyśl ile rzeczy może się wydarzyć, kiedy bez Twojej wiedzy porusza się ono po mieszkaniu. Z siatką już sobie tak dobrze nie poradzi, więc dzięki niej możesz kontrolować przemieszczanie się malca po domu. Warto także zamontować przy schodach specjalne zabezpieczenia, aby dziecko nie spadło i nie zrobiło sobie krzywdy. Niektórzy zabezpieczają również kanty stołów, mebli, krzeseł, aby maleństwo się nie uderzyło. Uważam jednak, że to pewna przesada, dziecko musi nauczyć się życia w mieszkaniu. Nie można przesadzać w ochronie i trzymać maleństwa w bańce. Kiedyś bowiem ta bańka pęknie i Twoja pociecha będzie musiała się zmierzyć z brutalną rzeczywistością.
Inną ważną kwestią jest smoczek. Są jego przeciwnicy i zwolennicy. Jednak ja sądzę, że odpowiednio stosowany nie zrobi krzywdy, a jest dużą pomocą dla maleństwa, któremu właśnie wychodzą ząbki.

Jest wiele spraw o których trzeba pamiętać przy przyniesieniu nowego lokatora do domu, jednak nie ma co popadać w paranoje. Najważniejszy jest złoty środek.