Jak powiedzieć o ciąży rodzinie?

admin Możliwość komentowania Jak powiedzieć o ciąży rodzinie? została wyłączona

Stało się. Kobieta jest w ciąży. Taka informacja dla jednych oznacza największe szczęście i koniec zmartwień, czy kiedykolwiek się uda. Pary starające się o dziecko od jakiegoś czasu nie mają problemów z tym, jak powiedzieć o ciąży rodzicom. Wszyscy na pewno będą się cieszyć. Jednak oczekiwanie na narodziny dziecka nie zawsze rozpoczyna się samą, czystą radością. Często taka informacja jest dla samej kobiety szokiem.

Jak powiedzieć o ciąży rodzicom?

Każda przyszła mama może mieć nieco inną sytuację życiową. Wiele kobiet nie wie, jak powiedzieć o ciąży. Boją się reakcji partnera, rodziny i reszty świata. Takie obawy najczęściej towarzyszą bardzo młodym przyszłym mamom, które nie mają jeszcze ustabilizowanej sytuacji rodzinnej czy ekonomicznej. Gdy wciąż mieszka się z rodzicami, obawy o ich reakcję na wieść o ciąży są z reguły znacznie większe. Kobieta zdaje sobie sprawę, że sama jest zależna od własnych rodziców. Co za tym idzie, również los jej dziecka leży w ich rękach. Jeżeli ma się uzasadnione obawy, jak zareagują, należy się odpowiednio przygotować. Zaplanować sobie, jak powiedzieć o ciąży rodzicom, by możliwie złagodzić ich szok. Dobrze jest też przygotować się na różne reakcje. Nie oczekiwać zbyt wiele. Jeżeli będą się cieszyć, to dobrze. Gdy zareagują inaczej, należy przede wszystkim dać im czas na ochłonięcie, na oswojenie z nową sytuacją. Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. Rzadko kiedy zatem reagują w jakiś szczególnie drastyczny sposób. Na ogół z czasem akceptują sytuację i pomagają swoich dzieciom z ich dziećmi.

Jak powiedzieć o ciąży mężowi?

Kobiety w związkach małżeńskich mają z reguły łatwiejsze zadanie. One nie martwią się o reakcję otoczenia czy męża. Swoją radość częściej chcą jednak zakomunikować w jakiś oryginalny sposób. Kreatywnych sposobów chociażby na to, jak powiedzieć o ciąży mężowi, nie brakuje. Pomaga tutaj przede wszystkim internet. Jest on źródłem licznych inspiracji, ale również narzędziem, za pośrednictwem którego można podzielić się dobrą nowiną. Warto jednak pamiętać także o tych mężatkach, które zdają sobie sprawę, że ich mąż może nie być zadowolony z faktu posiadania potomstwa. Takie sytuacje zdarzają się zwłaszcza we współczesnych młodych małżeństwach. Wiele z nich ma tendencję do dokładnego planowania swojej przyszłości. Najpierw sukces zawodowy, większe mieszkanie, a dopiero potem dziecko.

Jak powiedzieć o ciąży mężowi, który miał inne plany? Podobnie jak w przypadku rodziców, trzeba zrobić to na spokojnie. I nie załamywać się reakcją inną niż ta oczekiwana i pozytywna. Niektórzy mężczyźni potrzebują nieco więcej czasu na przyswojenie, że zostaną ojcami. Rozsądna kobieta daje go swojemu partnerowi. A jeżeli mimo upływających tygodni czy miesięcy on pozostaje niezadowolony? Wówczas nic na siłę. Trzeba myśleć przede wszystkim o swoim dziecko. A także o sobie, ponieważ młodej matce potrzebni są ludzie kochający i wspierający.

Jak powiedzieć o ciąży rodzicom to dylemat, przed którym staje wiele par, zwłaszcza młodych mam. Każda powinna nieco ochłonąć po otrzymaniu takiej informacji, a następnie zastanowić się, jak przesłać ten komunikat dalej.