Jak obliczyć dni płodne?

admin 1

Nikt z nas nie chce być samotny. Wszyscy poszukujemy swojej drugiej połówki. Osoby, z którą będziemy dzielić smutki i radości. Kogoś komu zaufamy, opowiemy o sobie wszystko. Kogoś, przy kim będziemy po prostu sobą. Normalną koleją rzeczy jest więc, że gdy już ktoś taki na naszej drodze stanie, będziemy chcieli spędzać z nim jak najwięcej czasu. Nic więc dziwnego, że po jakimś czasie decydujecie się na zbliżenie. Warto wtedy zainteresować się tematem antykoncepcji. Chyba, że zależy Wam, aby Wasza miłość dała owoce. Wtedy z kolei warto nauczyć się jak liczyć dni płodne. Zacznijmy jednak od tego jakie mamy opcje zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą.

Nie chcesz zajść w ciążę? Zabezpiecz się!

Chyba najbardziej znane, popularne i najczęściej używane – prezerwatywy. Nawet mało pojętny człowiek wie, jak działa kondom. Jest on zwyczajnie fizycznym zabezpieczeniem przed dostaniem się spermy do pochwy. Są różne rodzaje i rozmiary gumek, od smakowych po te z wyżłobieniami, mającymi dawać większą satysfakcję z uprawiania seksu. Dodatkową korzyścią tego typu ochrony jest zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywy jednak nie są najpewniejszą opcją, ponieważ mogą ulec pęknięciu czy rozerwaniu podczas stosunku.

Inną równie znaną opcją są tabletki antykoncepcyjne zażywane przez kobiety. Jedne z nich blokują one owulację, w ten sposób niemożliwe zapłodnienie. Inne nie pozwalają na zagnieżdżenie się zarodka w macicy. Wszystkie jednak wpływają na gospodarkę hormonalną kobiety. Często bardzo ją rozregulowując. Nierzadko po odstawieniu tabletek pojawiają się problemy z miesiączkowaniem. Jestem za naturalnymi metodami jeśli chodzi o zdrowie i leczenie, dlatego zdecydowanie odradzam pigułki. Mogą one wprowadzić wiele niepożądanych zmian w organizmie. Mają one większą skuteczność niż prezerwatywy, ale ich użytkowanie nie jest tak łatwe i przyjemne. Bowiem aby były skuteczne trzeba zażywać je codziennie o określonej porze dnia. Ominięcie choć jednej dawki może ułatwić zajście w ciążę.

A teraz dowiedz się jak obliczyć dni płodne

Uważam, że najlepiej dowiedzieć się jak obliczyć dni płodne. Dzięki tej wiedzy możesz kontrolować swoją płodność. Jest to naturalny sposób, jednak również nie jest on pozbawiony wad. Oczywiście organizm nie jest maszyną, nie jest doskonały, a kobiece cykle nie zawsze są regularne. Te dni wylicza się na podstawie tego, kiedy wypada następna miesiączka. Teraz już widzisz gdzie jest haczyk? Żadna z nas nie wie na sto procent kiedy będzie jej następna menstruacja. Dlatego nie jest to metoda precyzyjna, więc najlepiej stosować ją tylko ze stałym partnerem, dla którego wpadka nie będzie dużym problemem. Zatem jak wyliczyć dni płodne? Oblicz kiedy wypada Twoja kolejna miesiączka następnie odejmij od niej czternaście dni. To będzie dzień owulacji, czyli ten w którym uwolniona zostaje komórka jajowa. Dni płodne to dzień owulacji oraz siedem dni poprzedzających. Pamiętaj zawsze brać parę dni marginesu.

To jaką metodę antykoncepcji wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Bez względu na to warto porozmawiać z partnerem co na wypadek wpadki.