Ile mleka powinien pić niemowlak?

admin Możliwość komentowania Ile mleka powinien pić niemowlak? została wyłączona

W życiu chyba każdego z nas nadchodzi taki moment, kiedy w głowie zaczyna kiełkować myśl o posiadaniu potomstwa. Większość kobiet po prostu czuje taką potrzebę. Z kolei u mężczyzn zazwyczaj przychodzi to z czasem. Jednak bez względu na płeć pragniemy przekazywać swoją miłość dalej. Chcemy aby nasz ród, tradycja i obyczaje zostały przedłużone. Chcemy przekazywać swoją wiedzę, wychowywać, uczyć, pokazywać. Fascynuje nas myśl o stworzeniu nowego życia, które jest zależne tylko od nas. Maleństwo, które jest bezbronne i bez nas sobie nie poradzi. Malutkie dzieci są bardzo delikatne i trzeba być przy nich ostrożnym.

Dlatego młodzi rodzice tak bardzo obawiają się zajmowania się pierwszym dzieciątkiem. Nie mają zazwyczaj najmniejszego pojęcia o realnych potrzebach takiego stworzonka. Nie znają odpowiedzi na podstawowe pytania, np. ile mleka powinien pić niemowlak lub czy smoczek jest bezpieczny albo kiedy zacząć podawać pokarmy stałe. Odpowiedzi na te i inne pytania szukają w poradnikach, internecie, pytają rodziny, znajomych. Obecnie mamy nieograniczony dostęp do informacji i warto z niego korzystać. Każdy młody rodzic obawia się porażki. Boi się, że zrobi krzywdę własnemu dziecku. Dlatego w XXI wieku przygotowywane są specjalne kursy dla przyszłych rodziców na których można się dowiedzieć między innymi ile mleka powinien pić noworodek albo jak zmieniać pieluszkę. Są również zajęcia praktyczne obejmujące specjalne ćwiczenia dla kobiet w ciąży oraz np. wspomnianą wcześniej zmianę pieluszki wykonywaną na realistycznych rozmiarów lalce.

Przyszły tatuś i mamusia w okresie oczekiwania zaopatrują się w łóżeczka, wózeczki, pieluszki i ubranka. Dobrze by było jednak, aby był to wybór przemyślany, a nie dokonany pod wpływem chwili, emocji. Porządny wózek powinien służyć przez lata dla kolejnych dzieci. Świetnie byłoby gdyby był wyposażony w specjalną torbę pod siedziskiem. Można do niej schować pieluszki, śpioszki, chusteczki, butelkę, grzechotki itp. Z kolei dobre łóżeczko to takie, które jest stabilne i nie zapada się. Jeśli o to chodzi polecam kojce składane. Dzięki siateczce dziecko samo nie wyjdzie, ale może obserwować bez problemu zewnętrzny świat. Dzięki temu, że takie łóżeczko jest mobilne można je ze sobą zabierać na wakacje lub na weekend do dziadków.

Ile mleka zjada noworodek?

To pytanie trapi wszystkie młode mamy. Tatusiów również. Bowiem doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, że przy wychowywaniu dziecka liczy się każdy szczegół, każde zachowanie. Nawet to ile wypije, ile zje jest bardzo istotne dla jego zdrowia i rozwoju. Nie można pozwolić, aby pochłonęło zbyt dużą ilość pożywienia, ale trzeba również uważać, aby nie było go zbyt mało. Najważniejszy jest złoty środek.

Wiem, że to wszystko brzmi przerażająco, ale uwierz, że posiadanie dziecka, obserwowanie jego rozwoju, wzrostu wynagradza z okładem wszystkie niedogodności.
Warto więc przebrnąć przez wszystkie poradniki i strony internetowe, aby dowiedzieć się jak najwięcej i popełnić jak najmniej błędów.