Dzieci a rozwód

admin Możliwość komentowania Dzieci a rozwód została wyłączona

Niestety rodzice rozwodząc się często zapominają o uczuciach swoich dzieci. Nie maja pojęcia jak może to się odbić na ich przyszłości.

W trakcie małżeństwa doczekaliście się upragnionego potomstwa. Czekaliście na nie z utęsknieniem, oczekiwaliście na niego, byliście dumni, kiedy stawiało pierwsze kroki i wymawiało pierwsze słowa. Dziś o tym całkiem zapominacie. Jesteście tak pogrążeni w kłótni i zaślepieni nienawiścią, ze nie dostrzegacie, jak bardzo się zmieniło, jak płacze po nocach, zaczęło się moczyć, stało się zamknięte w sobie, osamotnione i ciche.

Dla was to normalne. Na razie zajęci jesteście wspólnymi k kłótniami… gdzie dobro dziecka, troska i miłość rodzicielska? Czy nie zauważacie cierpienia dziecka, które tak kochacie?

Do prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje wychowania z ojcem i z matką. Kiedy rodzice podejmują decyzję o rozwodzie, zwykle patrzą tylko na siebie, zapominają o dobru dziecka? Może jedna, szczera rozmowa, chęć spróbowania i uratowania wszystkiego mogłaby zmienić losy Twego dziecka? Dać lepsza perspektywę przyszłości? Czyż nie tego chcemy? Postawmy, chociaż raz dobro dziecka ponad swoje ambicje…