Zespół Retta

admin Możliwość komentowania Zespół Retta została wyłączona

Najważniejszym marzeniem każdego rodzica jest to, aby ich dziecko było zdrowe. Gdy tego zabraknie pojawia się wielki smutek. Tak właśnie stało się w przypadku Basi, której córeczka Maja cierpi straszne schorzenie – na zespół Retta. Zobaczcie jak możecie ją wesprzeć w wychowaniu milczącego aniołka!

Zespół Retta jest schorzeniem, które objawia się pomiędzy 6 a 18 miesiącem życia. Wcześniej rodzice obserwują, jak rozwija się ich maleństwo, zupełnie nieświadomi, że coś mu dolega. Dzieci, podobnie jak ich rówieśnicy, raczkują, stawiają pierwsze kroki, wypowiadają pierwsze słowa. Nagle zaczynają mieć z tym problem. Mają problem z codziennymi czynnościami, które wcześniej nie sprawiały im największej trudności. Na tym właśnie polega zespół Retta – dziecko, które na niego cierpi, nagle cofa się w rozwoju. Takie maleństwa nazywa się milczącymi aniołkami.

Jednym z nich jest Maja, córeczka Basi. Matka stara się robić wszystko, aby jej dziecko osiągnęło umiejętności, które pozwolą jej w miarę normalnie funkcjonować. Jednak nie jest takie proste. Jeżeli chcesz pomóc Mai, wpłać darowiznę na numer konta wskazany poniżej:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa
konto bankowe nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytuł przelewu 28601 Rachwalska Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia .