22. Międzynarodowe Targi Książki już za nami. Jakie nowości czytelnicze zaskoczyły nas w tym roku?
admin Możliwość komentowania 22. Międzynarodowe Targi Książki już za nami. Jakie nowości czytelnicze zaskoczyły nas w tym roku? została wyłączona
Za nami tegoroczne Międzynarodowe Targi Książkowe w Krakowie – prawdziwa czytelnicza i intelektualna uczta dla wszystkich fanów dobrej literatury z różnych zakątków świata. W tym roku szczególnie duży nacisk położono na szwedzkich autorów. Jakie książki miały premierę w ostatnich tygodniach? Którzy autorzy zaszczycili nas swoją obecnością? Poznajcie krótki przegląd nowości na rynku wydawniczym.
22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – krótkie podsumowanie wydarzenia
Tegoroczna edycja najsłynniejszego w Polsce wydarzenia czytelniczego skupiła 600 wystawców z 20 krajów. Była również wspaniałą okazją do spotkania z ulubionymi autorami. Honorowym gościem tegorocznych targów była Szwecja, która przygotowała szereg debat branżowych, a dla fanów skandynawskiej literatury – spotkania z pisarzami. Jednym z ciekawszych autorów był Mons Kallentoff, autor Zapachu diabła. Intelektualnej atmosferze spotkania sprzyjał zorganizowany salonik literacki.
Targi Książki – nowości zaprezentowane na tegorocznym wydarzeniu w Krakowie
Na targach nie mogło zabraknąć Olgi Tokarczuk, która podpisywała swoją najnowszą powieść Bieguni. Pojawił się również Jerzy Pilch. Wśród premier warto wymienić Królestwo Szczepana Twardocha. Nie zabrakło też Katarzyny Bondy, uznanej autorki kryminałów, i jej Czerwonego pająka. Wśród książek cieszących się dużą popularnością pojawiła się też Władza absolutna Remigiusza Mroza. Samego autora nie było jednak na tegorocznych targach.
Laponia. Wszystkie imiona śniegu Marty i Adama Biernatów to kolejna czytelnicza propozycja, tym razem dla osób zainteresowanych podróżami do niezwykłych miejsc i odkrywaniem nieznanego im na co dzień świata. Wydawnictwo Poznańskie przygotowało również spotkanie z dwójką autorów reportaży. Pierwszym z nich jest Orrenius Niklas, autor Strzałów w Kopenhadze (książki nowości). Drugą postacią jest Elisabeth Asbrink, która napisała zbiór reportaży zatytułowany 1947. Świat zaczyna się teraz.
Z jakimi jeszcze tytułami warto zapoznać się tej jesieni?
Wśród ciekawszych tytułów, które wiodą prym tej jesieni, znajduje się Tatuażysta z Auschwitz. Wspomnienia mężczyzny, który przeżył obóz koncentracyjny, spisała Heather Morris. Autorkę można byłą spotkać na Targach Książki w Krakowie.
Na wydarzeniu odbyła się też premiera książki Joseph Conrad i narodziny globalnego świata Wydawnictwa Poznańskiego.
Na targach swoją ofertę, wśród wielu różnych wystawców, zaprezentował także Dom Wydawniczy Rebis ze swoim Atlasem Lądów Niebyłych. Książka zawiera zapierający dech w piersiach opis legendarnych miejsc.