Nauka angielskiego dla dzieci za pomocą gier

admin Możliwość komentowania Nauka angielskiego dla dzieci za pomocą gier została wyłączona


Obecnie znajomość języków obcych stanowi w większości przypadków warunek konieczny dla zatrudnienia. Jest to ważny element naszego wykształcenia. Z tego powodu rodzice starają się zadbać o to, by ich dzieci już od najmłodszych lat, przyswajały sobie naukę angielskiego. Jak to zrobić, by na tym etapie angielski był zabawą, a nie przykrym obowiązkiem?

Angielski dla dzieci – uczymy poprzez gry

Każdy rodzic doskonale wie, że najlepszą formą edukacji dziecka jest poznawanie świata, rozwiązywanie zagadek, quizów. Ogromnym atutem gier planszowych jest to, że dają możliwość zabawy w większym gronie. Dzięki temu dzieci spędzają czas i uczą się razem z rodzicami. Nawet jeżeli w grze pojawia się trudniejszy problem to z pewnością uda się go rozwiązać.

Popularne gry planszowe w języku angielskim

Wyprawa do lasu – to zabawa angażująca całą rodzinę. Dzieci, grając w grę, wybierają się na wycieczkę, podczas której spotykają różne zwierzęta. Pomagają im one w dotarciu do celu. Ogromnym atutem gry jest jej dostosowanie do różnych grup wiekowych. Mniejsze dzieci bawią się na planszy, zaciekawione kolorami oraz kształtami, co rozwija ich spostrzegawczość oraz koordynację ruchową. Starsze dzieci ćwiczą naukę języka angielskiego, poznając nazwy zwierząt, cyfry, liczby, polecenia.

English for You – to kolekcja przepięknie ilustrowanych kart. Jest to zabawa podczas której maluchy poznają podstawowe słówka z języka angielskiego. Poszczególne elementy gry podzielone są tematycznie np. zawody, zwierzęta, jedzenie. Piękne ilustracje rozbudzają w dzieciach ciekawość.

Gra planszowa „What will happen if?” – jest to zabawa adresowana dla starszych dzieci. Jej zadaniem jest ćwiczenie znajomości trybów warunkowych, obowiązujących w języku angielskim, poprzez prostą zabawę. Na kartach znajdują się różne pytania. Zadaniem graczy jest dopowiadanie różnych zabawnych sytuacji, które mogą być skutkiem sugerowanych w grze wydarzeń.

My Shopping List – jest to gra służąca do nauki słownictwa związanego z robieniem zakupów, artykułami spożywczymi itp. Do dyspozycji mamy plansze, na których umieszczone są listy zakupów ze zdjęciami produktów na drugiej stronie. Głównym zadaniem graczy jest szukanie angielskich odpowiedników poszczególnych rzeczy. Gra nie tylko pozwala na przyswajanie słówek i zwrotów, ale i na budowanie wypowiedzi oraz poznawanie kultury angielskiej.

Pack Your Bag – w tej grze uczymy się słownictwa związanego z podróżą. Posiada ona wariant rozgrywki podobny do tego, który używany jest w bingo. Zabawa ta nie tylko uczy słówek w języku angielskim, ale i kształtuje elementy tj.: pamięć, koncentrację, spostrzegawczość.

Gry edukacyjne to nauka angielskiego dla dzieci realizowana w sposób przyjemny oraz kreatywny. Jej dodatkowym atutem jest możliwość rodzinnego spędzenia czasu.  Warto wybierać takie rozwiązania, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby wspólnie z dzieckiem uczyć się języków obcych.