Multimedia w pracy z dziećmi – interaktywna podłoga

admin Możliwość komentowania Multimedia w pracy z dziećmi – interaktywna podłoga została wyłączona

Magiczny Dywan jest to polska podłoga interaktywna dla dzieci. Jest to zdalnie sterowane urządzenie projekcyjne z systemem czujników ruchu, które może być wykorzystywane do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Wbudowany zestaw treści multimedialnych czyni je wartościową pomocą dydaktyczną przystosowaną do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, ale także do rehabilitacji osób niepełnosprawnych i starszych.

Magiczny Dywan dla dzieci zawiera w sobie pakiet ponad stu różnorodnych gier i zabaw, podzielonych tematycznie i wiekowo. Korzystanie z tego urządzenia nie alienuje dzieci ze świata realnego, a wręcz przeciwnie – pomaga poprzez zabawę budować relacje społeczne. Interaktywna podłoga reaguje na ruchy i przemieszczanie się dzieci, dostarczając im w zależności od ich zachowania odpowiednich treści edukacyjnych. Dziecko-użytkownik Magicznego Dywanu ma za zadanie skacząc na odpowiednie pola wyświetlające się na parkiecie powodować zmiany w treści i wyglądzie podłogi, a interaktywny parkiet reagując na ruchy dzieci pokazuje różnorodne, w zależności od wybranej gry, ruchome obrazy.

Użytkowanie urządzenia interaktywnego Magiczny Dywan jest bardzo proste. Projektor wyposażony jest w pilota, którym wybieramy grę, którą zamierzamy zająć dzieci. Wbudowanego w urządzenie komputera nawet nie musimy obsługiwać – cała obsługa skupia się na projektorze. Dzięki temu urządzeniu na przykład przerwy szkolne, kojarzące się dotąd tylko ze szkodliwym hałasem i bezładną bieganiną, mogą zamienić się w emocjonującą zabawę edukacyjną. Efektem ubocznym będzie odciążenie psychiki dyżurującego na przerwie nauczyciela, który zamiast próbować bezskutecznie okiełznać młodzież może włączyć się do zabawy w charakterze mentora. A jeśli dzieci same poradzą sobie przy zabawie, może po prostu odpocząć, aby potem móc lepiej poprowadzić lekcję.

Ponadto Magiczny Dywan jest urządzeniem całkowicie bezpiecznym. Nie zawiera wystających elementów typu zwisające kable czy ruchome prowadnice, które mogłyby ulec uszkodzeniu czy być zagrożeniem dla bawiących się dzieci. Projektor umieszczony jest wysoko na suficie poza zasięgiem dziecięcych rąk, a wszystkie treści są po prostu wyświetlane na podłodze i nie powodują zagrożenia, na przykład potknięcia się dziecka. Poza interaktywną podłogą urządzenie pozwala też na stworzenie interaktywnego stołu, na którym treści wyświetlane są analogicznie jak na podłodze. Ogólnie rzecz biorąc Magiczny Dywan to atrakcyjna oferta dla szkół, przedszkoli i innych placówek dydaktycznych, a sam produkt w świetnej cenie znajdziesz na stronie mojebambino.pl.