Jakie atrakcje dla dzieci od 1. do 3. roku życia oferuje Warszawa?

admin Możliwość komentowania Jakie atrakcje dla dzieci od 1. do 3. roku życia oferuje Warszawa? została wyłączona

O ile z dziećmi w wieku szkolnym bez trudu jesteśmy w stanie znaleźć ciekawe miejsca w stolicy – Warszawa, atrakcje dla dzieci w tym wieku oferuje na każdym kroku, o tyle dla najmłodszych pociech będzie to trudniejsze zadanie. Jednak pokusiliśmy się o wskazanie miejsc, w których ani rodzice, ani maluszki nie będą się nudzić.

Do teatru z roczniakiem

Dla wielu rodziców całkowitą abstrakcją wydaje się pójście na spektakl do teatru z dzieckiem rocznym, którego zachowanie jest całkowicie nieprzewidywalne. Maluszek co prawda może grzecznie siedzieć na kolanach rodzica, ale może też usnąć, płakać, krzyczeć z byle powodu lub chcieć jeść. Teatr rządzi się własnymi prawami i zwykle takie zachowania u widzów spektaklów teatralnych są niedopuszczalne.

Jednak zupełnie inaczej jest w przypadku szczególnego teatru, jakim może pochwalić się Warszawa. Atrakcje dla dzieci to priorytet dla Teatru Małego Widza (https://www.teatrmalegowidza.pl). Powstał on w 2011 roku jako pierwszy w Warszawie i jedyny taki teatr w Polsce, który może pochwalić się tak dużym zasięgiem i różnorodnością działań artystycznych oraz edukacyjnych. Swoją ofertę TMW kieruje do dzieci już od 1. roku życia. Rodzice wraz z pociechami mogą wybrać się na spektakl do tego teatru lub wziąć udział w warsztatach tematycznych. Najwięcej propozycji spektaklów w repertuarze TMW kierowanych jest do dzieci od 1 roku do 5 lat, ale warsztaty, produkcje i wydarzenia realizowane przez to miejsce adresowane są również do starszych dzieci i dorosłych.

Park rozrywki Julinek

Przy pięknej pogodzie z centrum Warszawy można wyrwać się do malowniczej miejscowości Leszno, gdzie zorganizowano duży, urozmaicony Park Rozrywki Julinek. Główną atrakcją kompleksu jest Podniebny Cyrk, który jest jednym z największych parków linowych w Polsce. Jednak młodsze dzieci w wieku 1–3 lat także nie będą się nudzić w Parku Rozrywki Julinek. Mogą one świetnie się bawić w Krainie Dmuchańców, gdzie na dzieci czeka kilkanaście dmuchanych zabawek i zjeżdżalnia wodna Hippo Slide.

Poza tym do dyspozycji rodziców z małymi dziećmi pozostają parki i trasy spacerowe w całej Warszawie, w tym Łazienki Królewskie.