Jak przygotować się na wyjazd na ferie z dzieckiem?

admin Możliwość komentowania Jak przygotować się na wyjazd na ferie z dzieckiem? została wyłączona

To ma być zasłużony dla całej rodziny zimowy odpoczynek nad morzem lub w górach. I będzie taki, jeśli tylko odpowiednio się zaopatrzymy. Bez ciepłych ubrań dla dzieci, wkładów na nocnik czy
podróżnego przewijaka lepiej nie wychodzić z domu.

Na wyjazd zimą potrzebne są odpowiednie ciepłe ubranka, to wie każdy. Ale jakie i jak ubrać naszą pociechę, by nie było mu zimno, ale jednocześnie błyskawicznie się nie zapocił? Zasada jest prosta – niemowlaka ubieramy tak jak siebie, ale z dodatkową warstwą ubrań więcej.

Obowiązkowe są ciepła czapka, rękawiczki, szalik lub kominiarka i nieprzemakalne buty. Dla ochrony skóry dziecka najlepiej będzie zabrać specjalny, natłuszczający krem. Natomiast trochę starszego szkraba, będącego wulkanem energii, możemy nawet ubrać nieco lżej od siebie, by nie ryzykować przepocenia odzieży. Pamiętajmy też, że jeśli chcemy jechać w góry z niemowlakiem, lepiej nie zapuszczać się w ich wyższe partie.

Maaaamooo, siku!

No właśnie, ten alarm zna każdy rodzic. Ledwo włączyliśmy silnik auta, a dziecko już sobie przypomina o swoich podstawowych potrzebach fizjologicznych. Nie dość, że podróż po obsikaniu się malca stanowi prawdziwy koszmar, to jeszcze ryzykujemy zabrudzeniem tapicerki. Rozwiązaniem jestpodżny nocnik np. silikonowy model Potette z jednorazowym wkładem. Po skorzystaniu wkład wyrzucamy, a nocnik wystarczy go umyć pod bieżącą wodą i po problemie.

Taaaato, chce mi się pić!

W tym przypadku sytuacja jest znacznie prostsza do opanowania, ale oczywiście też potrafi mocno uprzykrzyć jazdę. Bardzo przyda nam się więc antybakteryjna termobutelka Purakiki ze smoczkiem, całkowicie wolna od tworzyw sztucznych mogących być źródłem szkodliwych chemikaliów w przypadku rozszczelnienia. Można jej nadal spokojnie używać, gdy pociecha trochę podrośnie i zacznie głośno dawać znać, że jest spragniona.

A gdzie to wszystko upchnąć?

Bardzo przydatny okaże się portfel na akcesoria do przewijania B. Box. Bez problemu zmieścimy w nim pieluszki, chusteczki higieniczne i jednorazowe woreczki. Ten podróżny przewijak zmieści się nawet do damskiej torebki albo niewielkiego plecaka.

Ale na końcu musimy wreszcie znaleźć miejsce na cały ten bagaż, warto więc zainteresować się praktyczną walizką na kółkach i nóżkach – najlepiej z wysuwaną rączką. A co jeśli już absolutnie wszystko sprzysięgło się przeciwko nam, łącznie z siłami natury? Spokojna głowa, producenci o tym pomyśleli. Na przykład model Penny Scallan jest całkowicie pokryty nieprzemakalnym materiałem.
Wszystkie te produkty i wiele innych znajdziemy na stronie babyandtravel.pl.