Gdzie iść z dziećmi w Zabrzu?

admin Możliwość komentowania Gdzie iść z dziećmi w Zabrzu? została wyłączona

Wkurza mnie gdy słyszę, jak inni wypowiadają się o moim mieście twierdząc, że Zabrze jest smutne i że nie ma w nim żadnych atrakcji dla dzieci. Wkurza mnie to do tego stopnia, że chcę przedstawić Ci tutaj listę tego typu miejsc, które zainteresować powinny każdego rodzica, który chce sprawić swojemu dziecku przyjemność. Nie traśmy więc czasu, ale przejdźmy do listy tych właśnie miejsc.

Multikino

Zacznę od czegoś najmniej wymyślnego, ale całkiem pożytecznego. Multikino to miejsce, w którym zawsze odtwarzane są najnowsze filmy i bajki, które wzbudzają wielką radość u dzieci. Multikino znajduje się w centrum miasta i warto o nim pamiętać.

Sala zabaw frajda

Młode dzieci z chęcią wybiorą się do Sali Zabaw Frajda, gdzie spędzić można kilka godzin w czasie zabaw na różnych atrakcjach zlokalizowane na sali. To opcja bardzo fajna, bo dzieci przy okazji nieźle się integrują.

Jump World – park trampolin

Park trampolin to atrakcja dla nieco starszych dzieci, które lubią aktywność i sport. Skoki na trampolinie to masa emocji, które są bezpieczne. Opcja idealna na dni, w czasie których nie można spędzić czasu na dworze.

Dom muzyki i tańca

Jeśli Twoje dziecko wyróżnia zamiłowanie do tańca lub muzyki, to powinieneś zastanowić się nad tym, aby wysłać je na zajęcia organizowane w Domu muzyki tańca. To świetna opcja nieco zapomniana przez mieszkańców, którzy nie dbają o szlifowanie talentów swoich dzieci.

Nauka robienia pizzy

Kolejna opcja to udział w zajęciach organizowanych przez bistro u3. Ta pizzeria organizuje grupowe zajęcia dla dzieci, w czasie których organizowane są szkolenia z robienia pizzy. To fajna umiejętność, przy zdobywaniu której można się nieźle ubawić!

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

Guido to zabytkowa kopalnia w Zabrzu, którą odwiedzić powinien każdy dzieciak. Jeśli nie ma na to ochoty, to musisz go do tego przekonać. To tam poznać można historię Zabrza oglądając przy tym piękne miejsca w kopalni.

Ogród botaniczny w Zabrzu

W ciepłe dni można wybrać się do ogrodu botanicznego, gdzie prezentowane są różnego rodzaju ogrody, rośliny i kwiaty. Piękne miejsce, które rozwija zmysły i horyzonty każdego dziecka, które wcześniej pewnych rzeczy zwyczajnie nie widziało.

Salon zabaw Fiku Miku

W salonie zabaw Fiku Miku pobawić można się bez granic. Świetne miejsce dla dzieci w każdym wieku, znajdują się tam bowiem atrakcje przewidziane i dla młodszych i dla starszych.

Kąpielisko leśne Zabrze Maciejowice

Latem polecam wyjazd o Maciejowic, gdzie znajduje się kąpielisko leśne. Zieleń, woda, kocyk, kąpiel. Czy można wyobrazić sobie coś lepszego? Chyba nie!