Edukacyjne zabawki z magnesami – sposób na naukę i rozrywkę!

admin Możliwość komentowania Edukacyjne zabawki z magnesami – sposób na naukę i rozrywkę! została wyłączona

Fizyka to bardzo trudne zagadnienie, które często nie jest dobrze rozumiane przez dzieci. Jednak to na tyle intrygująca dziedzina, że warto zapoznać z nią nawet najmłodszych. Wystarczy postawić na odpowiednie zabawki lub specjalne zajęcia edukacyjne, które z pewnością przybliżą maluchom te go rodzaju trudne zagadnienia. Dzięki nim łączymy naukę ze świetną zabawą, co sprawia, że dziecko nie nudzi się, a zdobywa nową wiedzę! Na co warto postawić? Sprawdź!

Zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem LOFI

Zajęcia, które są dla dziecka zarazem intrygujące i edukacyjne? Takie istnieją! Wystarczy postawić na zajęcia kreatywne, na których korzysta się m.in. ze specjalnych klocków drewnianych LOFI. Takie zajęcia organizowane są chociażby przez Szkołę Języka Angielskiego dla dzieci Baby English Center z Łodzi.

Podczas takich zajęć dzieci bawią się specjalnymi klockami, łączą je ze sobą za pomocą śrubek. Dzięki temu rozwijają swoje zdolności manualne. Jednak to zajęcia nie tylko dla maluchów zainteresowanych majsterkowaniem. Samo operowanie śrubokrętem to jeszcze nie wszystko. W trakcie spotkań dzieci korzystają także z kabelków, łącząc ze sobą poszczególne elementy. Dzięki temu konstrukcja może jeździć lub chodzić! Oprócz tego na zajęciach w Baby English Center najmłodsi uczą się także kreatywności, rozwijają logiczne myślenie, szkolą się z podstaw programowania czy robotyki. Fizyka w najlepszej formie!

Zabawki, które rozwijają

Oprócz zajęć możemy też rozwijać zdolności dziecka w domu. Świetną zabawką są specjalne magnesowe kulki – Neocube. Działają one na zasadzie silnego przyciągania. Tworzą, dzięki temu logiczną układankę i łamigłówkę, która wciągnie każdego malucha. Silne przyciąganie sprawia, że dziecko jednocześnie ćwiczy wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność. Ale to także świetna lekcja fizyki dla najmłodszych.

Kompasy i magnetyzmy to kolejna zabawka, w sam raz na Dzień Dziecka i nie tylko, która pomoże dziecku zrozumieć zasady fizyki. Z pomocą takiego zestawu maluch może zbudować swój pierwszy kompas, sprawnie z niego korzystać. W zestawach tego rodzaju dostępne są wszelkie niezbędne materiały oraz instrukcja, która pozwala w domowych warunkach zrozumieć najmłodszym prawa fizyki.

Wszelkiego rodzaju magnetyczne zabawki angażują maluchy do rozrywki i nauki. Świetnie pobudzają wyobraźnię dziecka, ale także i rozwijają go. Dzięki temu też chętnie samodzielnie odkrywa świat i zdobywa nowe umiejętności. Dodatkowe zajęcia to także znakomita okazja do zdobywania nowych znajomości i rozwoju.