Dziecko za kierownicą? To możliwe!

admin Możliwość komentowania Dziecko za kierownicą? To możliwe! została wyłączona


Dzieci zawsze fascynują się tym, co robią dorośli. Dotyczy to także jazdy samochodem. Bardzo często maluchy siadają za kierownicą auta i udają, że wyruszają w długą podróż, na wakacje, czy na zakupy. Dla małych pasjonatów przejażdżek samochodem (oczywiście na miejscu kierowcy), rozwiązaniem są samochody elektryczne dla dzieci.

Czy warto zdecydować się na samochody dla dzieci na akumulator?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że taki pojazd to zdecydowanie zbyt droga zabawka. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli aut elektrycznych dla dzieci. O tym, jak kosztowny pojazd kupimy, decydujemy tak naprawdę sami. Cena zależna jest od funkcji i udogodnień, w jakie wyposażony jest samochód elektryczny. Warto również zauważyć, że istnieją samochodziki dwuosobowe, które są idealnym rozwiązaniem dla rodzeństwa. Co zatem przemawia za zakupem takiego pojazdu? Przede wszystkim frajda dziecka! Oprócz wzbudzenia ogromnej radości, taki samochód (przy odpowiednich wskazówkach rodziców) może wyrobić w dziecku dobre nawyki kierowcy na przyszłość. Dostępne są również samochodziki wyposażone w pilot, za pomocą którego rodzic ma możliwość sterowania kierunkiem jazdy, może także zatrzymać samochód i uruchomić klakson. Taka kontrola za pomocą pilota znacznie zwiększa bezpieczeństwo aut elektrycznych. Oczywiście rowerki czy hulajnogi wciąż wiodą prym, ponieważ dzieci uwielbiają ruch, jednak należy pamiętać, że szybko się męczą. Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się nieść rower, kiedy już Twoje dziecko nie miało siły na dalszą jazdę. W przypadku aut elektrycznych, taki problem Ci nie grozi!

Auta elektryczne nie tylko dla chłopców

Istnieje powszechne przekonanie, że samochodzikami bawią się tylko chłopcy. W przypadku klasycznych autek, faktycznie znacznie częściej można spotkać je w pokoikach chłopięcych, natomiast samochody, czy też motorki na akumulator są również ogromną frajdą dla dziewczynek. Świadczy o tym fakt, że w niektórych sklepach można znaleźć motorki dla dzieci w typowo dziewczęcych kolorach np. w kolorze różowym. Również wśród aut elektrycznych dla dzieci są takie modele, które skradną serce każdej dziewczynki. Dostępne są samochody w stylu retro, a także pojazdy stylizowane na nowoczesne. To modele, które bardzo często pojawiają się także w dziewczęcych bajkach.

Jaki mamy wybór?

Ogromny! Dostępne są samochody w różnych kolorach, o wielorakich technicznych rozwiązaniach oraz stylizowane na rozmaite modele. Co za tym idzie, zakres cen takich pojazdów jest zróżnicowany. Oprócz aut elektrycznych dla dzieci, które są wiernym wizualnym odzwierciedleniem prawdziwych ich odpowiedników, dostępne są także:

  • motorki na akumulator – wiele kolorów i rozmaite modele. Co ciekawe, wśród nich dostępne są także motorki typu Chopper, posiadające duży kosz na skarby dziecka. Morki to rozwiązanie nieco tańsze od samochodów.

  • Quady elektryczne dla dzieci – to dobry wybór na teren z dużymi nierównościami. Takie quady są zazwyczaj wyposażone w szerokie koła oraz posiadają podwyższone podwozie.