Artykuły dla niemowląt

admin Możliwość komentowania Artykuły dla niemowląt została wyłączona

Wybór ubranek dla niemowlaka to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Może on przyprowadzić młode mamy o zawrót głowy, a przecież każdy potrzebuje wypoczynku. Co zatem warto kupić ?

Becik

Jest to bardzo ciekawe oraz przez wiele mam polecane ubranko. Wiele rodzicielek zachwala beciki, szczególnie jeśli chodzi o usypianie malucha. Wiele dzieci nie przepada za spaniem w innych ubrankach, a tego typu rozwiązanie w większości przypadków się sprawdza. Jego układ sprawia, że ruchy bobasa nie są krępowane, a co za tym idzie, dziecko czuje się swobodnie i wygodnie.

Body

Nie jest to nic innego jak bluzeczka z zapięcie w kroku. Są one dostępne z długim oraz krótkim rękawem, a także na ramiączkach. Musimy także wybrać pomiędzy takimi, które zakłada się przez głowę oraz wyglądem zbliżonymi do koszuli. Które zatem wybrać ?

Bardzo dobrym wyborem są w pełni rozpinane. Nie musimy wtedy ubierać dziecka poprzez wkładanie ubranka przez głowę. Taka czynność przyprawia wiele mam o sporo stresu. Nikt z nas przecież nie chce zrobić krzywdy swojemu bobasowi. Jeśli jednak nie odczuwamy takiego strachu, to warto także zastanowić się nad ubrankiem zakładanym przez głowę. 

Pajacyk

Jest to typ ubrania, który rozciąga się od samej szyi, aż do samych palców. Jest to świetny wybór zarówno na dzień, jak i noc. Zapinane przez całą długość są najwygodniejsze oraz sprawiają najmniej problemów. Umożliwi nam to momentalne przebieranie oraz wielką wygodę. 

Śliniaczek

Niezwykle ważne, gdyż umożliwiają one nam oszczędzić sporo ubranek od zabrudzenia. Do wyboru mamy zapinane na zatrzask bądź bawełniane, oba typy świetne się sprawdzają.

Kombinezon

Wielu mamom zastępuje on kurtki czy płaszczyki. Musimy jednak zwrócić szczególną uwagę, na tok, czy nogawki są rozpinane aż do stóp. Taki układ znacznie przyśpiesza ubieranie, a jak wszyscy doskonale wiemy, bobasy za nim nie przepadają.

Wybór ubranek dla niemowlaka to dość skomplikowana sprawa. Jednak najważniejszym aspektem, jakim musimy się kierować, jest wygoda dziecka. Wygląd ubranka jest sprawą drugorzędną.