Seks w ciąży

admin Możliwość komentowania Seks w ciąży została wyłączona

Jeśli ciąża przebiega jednym słowem prawidłowo, kobieta może zdecydować się z partnerem na seks. Każda kobieta będąca w ciąży powinna wiedzieć, że na pewno nie zaszkodzi to ani jej ani dziecku. Kiedy dochodzi do tego w pierwszym trymestrze, zadowolenie obu partnerów, a szczególnie partnerki może być bardzo różne. Nie zawsze jest pozytywne.

Powodów tego jest wiele. Jednym z nich są obolałe piersi. Kolejnym może być ogólnie złe samopoczucie. W drugim trymestrze jak się okazuje ochota na seks u kobiet znacznie rośnie. Powodem tego jest wzrost poziomu hormonów. Ponieważ narządy kobiety są w tym czasie bardziej wrażliwe, uczucie przyjemności jest jeszcze większe. Właśnie dlatego kobiety robią to chętniej. W drugim trymestrze kobieta zaczyna się uspokajać. Nie boi się już zajścia w ciążę, cieszy się tym, że niedługo na świat przyjdzie dziecko.

W trzecim trymestrze ochota na seks już w dużym stopniu spada. Kobieta w tym czasie myśli już tylko o dziecku, porodzie i wszystkim co z tym związane. Zresztą wówczas jest znacznie osłabiona, nie ma już tyle siły co wcześniej. Jej brzuch jest aż tak duży, że ciężko znaleźć odpowiednia pozycję. Podczas seksu dziecko jest całkowicie bezpieczne. Płyny i błony otaczające dziecko chronią je przed różnego rodzaju infekcjami, które mogłyby stanowić jakieś zagrożenie.

Okazuje się, że podczas stosunku dziecko może odczuwać lekkie kołysanie, co jest dla niego przyjemne. To, że dziecko po stosunku aktywniej się rusza nie znaczy, że jest coś nie tak, nie ma powodu do obaw. Spowodowane to jest procesami hormonalnymi. Niektóre kobiety w ciąży nie mają ochoty na seks. Powodem tego mogą być nudności, złe samopoczucie.

Wiele z nich uważa, że wygląda strasznie z tym wielkim brzuchem, rozstępy i tak dalej. Nie chcą się pokazać w tym stanie swoim mężczyznom. Jednak bywa tak, że z czasem przyzwyczają się do danej sytuacji i odzyskują ochotę na seks. Dla wielu mężczyzn fakt, że w niedługim czasie zostaną tatusiami jest czymś bardzo ważnym. Nie myślą wówczas o seksie, ponieważ boją się, że w ten sposób mogą zaszkodzić kobiecie lub dziecku. Inni z kolei w swoich głowach tworzą opowiadania erotyczne, w których kochają się z ciężarnymi.

Niektóre kobiety zastanawiają się czy uprawianie seksu może w jakimś stopniu przyspieszyć poród. Otóż powinny wiedzieć, że mogą wywołać skurcze, ale przedwczesnego porodu raczej nie. Są lekarze, specjaliści, którzy twierdzą iż seks może pomóc w rozpoczęciu porodu w przypadku ciąży przenoszonej. Jest też kilka powodów, dla których kobieta w ciąży nie powinna współżyć, na przykład wcześniejsze poronienie. Warto więc to skonsultować z lekarzem, żeby mieć pewność.

Kiedy kobieta decyduje się na współżycie w czasie ciąży, szczególną uwagę powinna zwrócić na pozycje jakie wybiera. Muszą być przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Brzuch kobiety jak i jej piersi nie mogą być w żaden sposób uciskane. Jeśli kobieta jest na samym początku ciąży, może próbować każdej pozycji. Jednak lepiej żeby zapytała o to swojego lekarza. Po wykonaniu badań będzie miała pewność, że to nie zaszkodzi jej dziecku.

Czasem, ale bardzo rzadko zdarza się, że podczas stosunku kobieta odczuwa ból i następuje plamienie. W takiej sytuacji powinna jak najszybciej udać się do lekarza. Jednak nie wystąpi to, jeśli kobieta wcześniej skonsultuje się z lekarzem i będzie wykonywała każdy ruch spokojnie oraz wybierze bezpieczną pozycję. Warto z uwagą wysłuchać wszelkich rad na ten temat udzielanych przez specjalistę w gabinecie lekarskim.

Jeśli kobieta jak i mężczyzna będą trzymali się warunków i zasad bezpieczeństwa w takich sytuacjach, na pewno nic złego się nie stanie.