Dobry sposób na zgagę w ciąży? Sprawdź jak sobie radzić!

admin Możliwość komentowania Dobry sposób na zgagę w ciąży? Sprawdź jak sobie radzić! została wyłączona

Zgaga już na sam dźwięk tego słowa wielu z nas nagle czuje dyskomfort i ma wrażenie, że już odczuwa nieprzyjemne pieczenie w przełyku. Z tą dolegliwością często też borykają się kobiety w ciąży, wówczas zgaga może dokuczać jeszcze bardziej i ze zwiększoną częstotliwością. Psuje nastrój i negatywnie wpływa na nasz komfort psychiczny i fizyczny. Na szczęście są na nią różne sposoby.

Jak radzić sobie ze zgagą w ciąży?

Wiele kobiet będących przy nadziei zastanawia się zgaga w ciąży jak sobie radzić? Zwłaszcza wieczorami lub przed snem, kiedy atakuje ona najczęściej. W odpowiedzi na pytanie co na zgagę w ciąży mogą nam pomóc nasze mamy lub babcie, które z pewnością również borykały się z tego typu problemami. Pamiętajmy też, że jednej kobiecie pomóc może jedna metoda, a dla innej może ona okazać się zupełnie bezskuteczna, dlatego warto próbować różnych wyjść, aby w końcu odetchnąć z ulgą. Dobry sposób na zgagę w ciąży to na pewno rzucie migdałów, które neutralizują nieprzyjemne pieczenie. Kiedy tylko czujemy, że zgaga się zbliża albo zjemy coś po czym prawdopodobnie będziemy miały zgagę to lepiej szybko sięgnijmy po migdały czy to w formie płatków migdałowych czy całych orzechów. W odpowiedzi na pytanie co na zgagę w ciąży może nam pomóc również mleko, które znane jest wielu kobietom z tymi problemami. Najlepiej zimne mleko z lodówki, na chwilę pomóc może też chłodna woda, która krótkotrwale, ale też przyniesie nam ulgę. Dobry sposób na zgagę w ciąży to może być również zjedzenie jabłka lub przygotowanie papki z siemienia lnianego.

Siemię lniane na zgagę u ciężarnych

Łyżeczkę siemienia lnianego zalewa się połową szklanki wody. Pić można to przed snem lub wtedy, gdy dopada nas zgaga. Aby zapobiec zgadze warto też zwrócić uwagę na to co jemy. Wywoływać ją mogą na przykład tłuste potrawy, kwaśne produkty, ostre przyprawy, a także słodycze oraz ogólnie spożywane przez panie duże porcje jedzenia. Lepiej nie jeść też tuż przed snem. Jeżeli najemy się, a potem po chwili położymy spać to istnieje duże prawdopodobieństwo, że obudzi nas właśnie zgaga. Możemy również zapytać naszego lekarza prowadzącego ciążę o nasz problem. Zgaga w ciąży jak sobie radzić to jedno z najczęstszych pytań zadawanych ginekologom, którzy bez problemu doradzą jak sobie poradzić z nią domowym sposobem lub ewentualnie jakie specyfiki możemy zażyć, aby sobie ulżyć w tym i tak trudnym dla nas okresie. Dobry sposób na zgagę w ciąży jest również taki, żeby właśnie zakupić lekarstwa najczęściej w postaci tabletek do ssania lub ewentualnie syropów do picia.

Inny domowy sposób na zgagę w ciąży

Domowym sposobem jest także wypicie mikstury ze szklanki ciepłej wody z łyżką miodu i łyżką octu jabłkowego. Pijemy to tylko, gdy zacznie nas męczyć zgaga.
Zgaga w ciąży to naprawdę dokuczliwa dolegliwość, która utrudnia nam codzienne funkcjonowanie, odbiera radość ze spożywania posiłków i sprawia, że pogarsza się także nasze samopoczucie. Jest na nią wiele sposobów, ale zanim znajdziemy ten najwłaściwszy to zapewne będziemy musiały wypróbować kilka z nich. Nie można jednak się poddawać, bo z pewnością któryś okaże się skuteczny.