Czy ćwiczenia w ciąży są dobre czy złe?

admin Możliwość komentowania Czy ćwiczenia w ciąży są dobre czy złe? została wyłączona

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy ćwiczenia w ciąży mogą być szkodliwe dla Twojego dziecka? Ten artykuł da Tobie wgląd na to wszystko, co chciałabyś wiedzieć o ćwiczeniach w ciąży.

Ćwiczenia są ważne na każdym etapie życia kobiety, ale w czasie trwania ciąży są one szczególnie istotne, ponieważ wzmacniają siłę i wytrzymałość mięśni. Ponadto posiadają korzystny wpływ na samopoczucie Twoje i Twojego maleństwa. Pamiętaj, aby Twój program ćwiczeniowy był dopasowany do Twoich możliwości, tzn. jeśli nie ćwiczyłaś regularnie przed zajściem w ciąże, zacznij od spokojnego programu ćwiczeń.

Dzięki regularnym ćwiczeniom można zmniejszyć się czas trwania porodu oraz przyspieszyć powrót do zdrowia po porodzie. Dodatkowo ćwiczenia przyzwyczajają organizm do być w stresie, co również pomaga podczas pracy, jaką należy wykonać przy porodzie.

Młode mamy są narażone na duży stres. Ponadto stres w ciąży może mieć negatywny wpływ na dziecko. Rutynowe ćwiczenia pomagają rozładować nagromadzone napięcie, a tym samym pozwalają zachować zdrowszą równowagę emocjonalną.

Ćwiczenia w okresie ciąży pełnią bardzo ważną rolę regulatora masy ciała. Ćwicząc zyskasz mniej niechcianego tłuszczu oraz szybciej stracisz na wadze już po porodzie.

Najlepszymi rodzajami ćwiczeń ciążowych są spacery i pływanie. Taki rodzaj aktywności uruchamia wszystkie najważniejsze grupy mięśni, wzmacnia serce oraz minimalizuje ryzyko kontuzji.

Nie napisałem jeszcze o głównej korzyści, jakie dają ćwiczenia w ciąży – jest to wzmocnienie mięśni pleców. Ból pleców jest częstą dolegliwością kobiet ciężarnych. Im dłużej trwa ciąża, tym ból się nasila. Odpowiednie ćwiczenia wzmacniające plecy pozwolą Tobie bardziej komfortowo przejść przez ostatnie tygodnie trwania ciąży. Nie będziesz musiała całymi dniami leżeć w łóżku.

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem swojego programu ćwiczeń skonsultować się z lekarzem i upewnić się, czy wybrane przez Ciebie ćwiczenia nie będą miały na Ciebie i Twoje dziecko niekorzystny wpływ.