Wyprawiamy roczek. 5 praktycznych porad

admin Możliwość komentowania Wyprawiamy roczek. 5 praktycznych porad została wyłączona

Roczek to jedna z najważniejszych uroczystości rodzinnych. Pierwsze urodziny nowego domownika są okazją do wielkiego świętowania i jako taka wymagają odpowiedniej oprawy.

  1. Menu na roczek – co podać gościom?
  2. W domu czy w sali? Gdzie wyprawić roczek?
  3. Zaproszenia na roczek – niebanalne inspiracje
  4. Roczek zaproszenia – kupić czy zrobić?
  5. Dekoracja sali – w jakim stylu?

Chodzi tu nie tylko o dekorację pomieszczenia, w którym odbywa się impreza i ustalenie właściwego menu, ale też takie, wydawałoby się, drobiazgi, jak zaproszenia na roczek. To wszystko sprawia, że organizacja przyjęcia z okazji pierwszych urodzin dziecka jest niełatwym zadaniem i wymaga od rodziców poświęcenia sporej ilości czasu oraz wysilenia kreatywności. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, co zrobić, by organizacja roczku nie wiązała się z dużymi problemami.

Menu na roczek – co podać gościom?

Najważniejsze pytanie, na które należy odpowiedzieć organizując pierwsze urodziny swojego dziecka dotyczy tego, co znajdzie się na stołach podczas imprezy. Do niedawna w menu królowały tradycyjne potrawy znane na przykład z wesel – kotlety schabowe, rosół czy bigos. Pamiętajmy jednak, że na imprezach tego typu pojawia się zwykle sporo dzieci, a takie dania rzadko trafiają w gusta najmłodszych biesiadników. Warto więc zadbać o to, w jadłospisie nie zabrakło też propozycji stworzonych z myślą o podniebieniach maluchów.

W domu czy w sali? Gdzie wyprawić roczek?

Kolejna kwestia to miejsce, w którym odbędzie się roczek naszego dziecka. Do wyboru mamy przede wszystkim dwie opcje – wyprawić imprezę we własnym domu bądź w restauracji. Za pierwszą możliwością przemawiają przede wszystkim niższe koszty oraz – w niektórych przypadkach – dostępność tarasu lub ogrodu. Minusem tego rozwiązania jest jednak konieczność samodzielnego przygotowania imprezy oraz posprzątania po jej zakończeniu. Tego minusu nie ma organizacja roczku w sali, ale w takim przypadku powinniśmy przygotować się na większe wydatki.

Zaproszenia na roczek – niebanalne inspiracje

Zaproszenia na roczek to kolejna kwestia, o której należy pamiętać podczas organizacji tej imprezy. Teoretycznie wystarczy powiadomienie gości przez telefon lub SMS-em, ale ze względu na znaczenie tego przyjęcia, warto pokusić się o niebanalne, wpadające w pamięć zaproszenie. Wybór jest naprawdę ogromny, bo nie musi ono przybierać formy zwykłej kartki – niektórzy decydują się nawet na takie przedmioty jak kubki lub lizaki. Ciekawie zaprojektowane i, co najważniejsze, dostępne w przystępnej cenie papierowe zaproszenia znajdziesz na stronie happenings.pl.

Roczek zaproszenia – kupić czy zrobić?

Niektórzy rodzice decydują się na samodzielne wykonanie kartek informujących o tej wyjątkowej imprezie, jaką niewątpliwie jest roczek. Zaproszenia zrobione w domowym zaciszu są na pewno bardzo urocze i zapadają w pamięć, jednak nie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Samodzielne przygotowanie zaproszeń wymaga bowiem umiejętności manualnych, dostępności odpowiednich narzędzi i akcesoriów, a poza tym jest naprawdę czasochłonne – zwłaszcza, jeśli na roczek chcemy zaprosić wielu gości. Nie sposób zapomnieć też o tym, że pod względem finansowym może okazać się dużo mniej opłacalne niż ich kupienie.

Dekoracja sali – w jakim stylu?

Błędem często popełnianym przez rodziców organizujących pierwsze urodziny swojej pociechy jest udekorowanie sali w taki sposób, jakby głównym bohaterem przyjęcia była osoba dorosła. Dlatego warto zadbać o to, by ozdoby były dopasowane do okazji.