Rodzaje laktatorów – krótki przewodnik

admin Możliwość komentowania Rodzaje laktatorów – krótki przewodnik została wyłączona

Laktator to urządzenie umożliwiające pobieranie mleka z piersi. W sprzedaży można znaleźć różne typy laktatorów. Co wybrać?

Jakie są rodzaje laktatorów?

Laktatory można podzielić na różne kategorie pod względem ich budowy, a także sposobu działania. Urządzenia dzielą się przede wszystkim na:

  • laktatory ręczne,
  • laktatory elektryczne.

Dodatkowo, stosuje się podział na laktatory jednofazowe oraz dwufazowe, co charakteryzuje ich tryb pracy. W sprzedaży dostępne są laktatory pojedyncze – na jedną pierś, oraz podwójne – pozwalają na pobór mleka z dwóch piersi jednocześnie.

Czym są laktatory ręczne?

To urządzenia posiadające uchwyt do pompowania pokarmu z piersi. Są to niedrogie modele, które można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Są chętnie wybierane przez karmiące mamy.

Takie laktatory wymagają ręcznego pobierania pokarmu, czyli ciągłej pracy dłoni. W związku z tym są one uznawane za mniej komfortowe niż modele elektryczne. Nie wymagają one jednak zasilania – to powoduje, że można korzystać z nich wszędzie.

Laktatory ręczne polecane są dla kobiet, które rzadziej odciągają mleko.

Czym są laktatory elektryczne?

To sprzęt posiadający silnik elektryczny, który ma na celu zasilanie pracy pompy. W związku z tym nie trzeba używać uchwytu – wystarczy naciśnięcie na przycisk, aby o uruchomić. Zatem, jaki laktator elektryczny wybrać?

Urządzenie to powinno posiadać dwufazowy tryb pracy, ponieważ wtedy jest najbardziej efektywne. Wówczas może naśladować ssanie dziecka, dlatego też jego działanie jest wydajniejsze.

Takie laktatory są podłączane do sieci, ale w sprzedaży dostępne są również urządzenia przeznaczone do zasilania akumulatorowego albo bateryjnego. Można zatem korzystać z urządzeń tego typu również w dowolnym miejscu.

Te modele polecane są dla kobiet, które częściej zajmują się odciąganiem mleka i liczy się dla nich szybka i skuteczna praca laktatora.

Zatem na rynku znajduje się obecnie szeroka gama laktatorów. To sprzęt dostępny w paru wariantach do wyboru. Warto wybrać ten, który będzie zapewniał maksymalną efektywność pracy!