Pomysł na roczek dziecka

admin Możliwość komentowania Pomysł na roczek dziecka została wyłączona

Kiedy w domu rodzi się dziecko, jego rodzice z ekscytacją odliczają kolejne dni, tygodnie i miesiące, kiedy ich maluch jest z nimi na świecie. To takie fascynujące, obserwować jak dziecko błyskawicznie się rozwija! Dopiero płakało z powodu uporczywych kolek, a dziś odsłania w szerokim uśmiechu pierwsze mleczne ząbki… A ledwo się oswoimy z widokiem ząbków w buzi malca, ten już wstaje i robi pierwsze kroki! W obliczu tych wszystkich wydarzeń i umiejętności, pierwsze urodziny dziecka robią naprawdę wrażenie – i zdecydowanie, jest wtedy co świętować!

Źródła pomysłów na roczek dla dziecka

W skąd wziąć dobry pomysł na roczek dziecka? Każdy rodzic przechodzi przez ten dylemat, i każdy we własnym zakresie musi zastanowić się, co będzie dla dziecka najbardziej atrakcyjne w ten szczególny dzień. Z pewnością na urodzinach nie może zabraknąć tortu, na którym bardzo wyraźnie będzie podkreślone, że świętujemy dziś pierwsze urodzinki malca. Dobry pomysł na roczek dla chłopca to ciekawy tort ozdobiony motywami z jego ulubionych bajek. Roczek to jeszcze nie ten czas, gdy dziecko ma swoje preferencje smakowe ani względem zabawy, z radością zaakceptuje więc każdy najbardziej szalony pomysł rodziców. Warto jednak pamiętać, że tort na roczek nie może zawierać alkoholu ani składników, których na pewno nie podalibyśmy roczniakowi – w końcu solenizant może, a wręcz powinien spróbować choć kawałeczka swojego tortu urodzinowego!

Pamiętaj, aby przy roczku nie przesadzić

Pamiętajmy, że roczniak to jeszcze bardzo małe dziecko. Potrzebuje wciąż dużych ilości snu, a hałas, głośna muzyka i wielogodzinne biesiadowanie przy suto zastawionym stole to zdecydowanie nie jest dobra dla niego opcja. Organizując przyjęcie dla rocznego dziecka zaprośmy tylko najbliższe osoby – babcie, ciocie, być może kogoś z dziećmi w zbliżonym wieku. Takie urodziny dla roczniaka powinny obejmować symboliczne zdmuchnięcie świeczek z tortu, degustację tortu, wręczenie symbolicznych prezentów i drobny poczęstunek dla zaproszonych dorosłych, ewentualnie pogaduszki przy kawie i godzinka lub dwie wspólnych zabaw na kocyku z dziećmi. Zmęczone dziecko, zbyt pełne wrażeń to nie jest dobra wróżba dla rodziców na resztę dnia, nie wolno więc robić imprezy urodzinowej, która całkiem rozreguluje plan dnia rodziców i dziecka.

Coś w prezencie dla rocznego dziecka

Dobry pomysł na roczek dla dziewczynki, ale i dla chłopca oczywiście, to album przedstawiający zdjęcia oraz pamiątkowe wpisy z pierwszego roku życia naszego dziecka. Taki album przygotowuje się rzecz jasna przez cały rok, a podczas imprezy urodzinowej można obejrzeć go wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Jeśli zaś chodzi o prezenty, w sklepach dziecięcych można znaleźć mnóstwo ciekawych drobiazgów, które na pewno spodobają się dziecku do zabawy, a także sprawią radość rodzicom. Zawsze dobrym pomysłem jest kupienie dziecku ubranka, grzechotki lub czegoś, co będzie wspomagało jego rozwój – warto jednak zawczasu spytać rodziców, czy dziecko nie posiada już czegoś podobnego – nie ma sensu dublować się z kolejnym chodzikiem czy jeździkiem. Najważniejsze zaś to dobry humor – by ten czas dziecko spędziło tak miło, jak to możliwe!