Płaski brzuch po porodzie? Spróbuj i Ty!

admin Możliwość komentowania Płaski brzuch po porodzie? Spróbuj i Ty! została wyłączona

Ciąża to najszczęśliwszy okres w życiu każdej kobiety. Wiąże się on jednak z powstawaniem wielkich zmian w organizmie, które często stwarzają nieprzyjemne skutki. Wiele kobiet po porodzie nie może odzyskać dawnej i szczupłej sylwetki, ponieważ brakuje im odpowiedniej motywacji .Często zdarza się tak, że kompletnie nie wiedzą w jaki sposób zabrać się za odchudzanie i po kilku treningach na siłowni, nie widząc efektów, po prostu rezygnują.

Istnieje szereg metod treningowych, które opracowano specjalnie z myślą o młodych mamach. Pomagają one odzyskać dawny wygląd w postaci szczupłego i jędrnego brzucha.

Jak wrócić do dawnego wyglądu?

Zdrowe odżywanie jest kluczowym elementem w walce z odchudzaniem. Dieta musi być odpowiednio zbilansowana , zwłaszcza u kobiet tuż po porodzie. Nie wolno w tym momencie zbyt mocno przesadzać , ponieważ w tym okresie kobieta jest bardzo wrażliwa oraz karmi dziecko piersią. Jadłospis powinien zawierać dużą ilość warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych, które są bogate w błonnik.

Oprócz odpowiedniego żywienia, duże znaczenie ma również aktywność fizyczna o której wiele kobiet zapomina, będąc w trakcie ciąży.  Intensywność treningów najlepiej uzgodnić z lekarzem, ponieważ w niektórych przypadkach można sobie po prostu zaszkodzić.

Istnieje pewne przekonanie mówiące o tym, że kobiety po porodzie powinny odczekać przynajmniej 6 miesięcy, aby mogły rozpocząć ćwiczenia fizyczne. W większości przypadków można jednak zacząć wcześniej i takie działanie w głównej mierze zależy przede wszystkim od samopoczucia i chęci kobiety.

Internet stanowi wielką bazę informacji w którym możemy znaleźć całą masę programów treningowych, przeznaczonych dla kobiet chcących pozbyć się ciążowego brzuszka. Są to m.in. łagodne ćwiczenia aerobowe, wzbogacone o trening wzmacniający różne partie mięśni brzucha.

Istnieje pewna grupa lekarzy, która uważa, że w procesie gubienia kilogramów po porodzie, bierze udział karmienie dziecka piersią.  W trakcie tego zabiegu z organizmu kobiety wydzielane są hormony, które bezpośrednio wpływają na masę ciała i płaski brzuch po ciąży.

Grunt to trzeźwe spojrzenie

Proces odzyskiwania szczupłej sylwetki po ciąży jest stosunkowo długi.  Nie warto poddawać się po kilku tygodniach stwierdzając, że wykonywane ćwiczenia nie dają żadnego rezultatu. Należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej wymaga czasu i sporych poświęceń.