Monotonia w związku – jak do niej nie dopuścić

admin Możliwość komentowania Monotonia w związku – jak do niej nie dopuścić została wyłączona

Monotonia i rutyna potrafią zabić najgorętszą niegdyś miłość. Monotonia stopniowo wkrada się w związek zwykle, kiedy para zna się już „na wylot”, mieszka razem. Zazwyczaj dzieje się to po 2 latach w związku wzwyż.

Aby zapobiec rutynie trzeba jej świadomie przeciwdziałać. Oczywiście potrzebne jest tu zaangażowanie każdej ze stron.  Po pierwsze ważne jest podejście do tego tematu – niegodzenie się na rutynę, nie uważanie jej pojawiania się za normalną kolej rzeczy. Tak przecież nie musi być.

Podstawowym zachowaniem zapobiegającym monotonii w związku jest wspólne podejmowanie jak największej liczby działań. Dzięki temu nie dopuścimy do często zdarzającego się schematu, gdzie pary żyją niby razem, ale w rzeczywistości żyją obok siebie prowadząc równoległe do siebie osobne życia.

Dobrze na związek działa organizowany raz na jakiś czas wyjazd na weekend lub kilka dni. Na co dzień dobrze jest znaleźć pół godziny na wspólny spacer, rozmowę przy herbacie. Sprawiajcie sobie jak najczęściej niespodzianki, małe upominki, gesty miłości, komplementy, miłe słowa.

Problem monotonii to nie jedyne zagrożenie dla związku. Pamiętać trzeba, że najlepszym narzędziem w walce z wszelkimi problemami dwojga osób jest rozmowa. Na niej również trzeba oprzeć zapobieganie monotonii. Dobrze jest wysłuchać wzajemnie swoich oczekiwań, obaw, ustalić jakieś zwyczaje, dzięki którym będziecie starać się o to by wasza miłość wciąż się gotowała a nie stygła.