Mój syn jest gejem… i co dalej?

admin Możliwość komentowania Mój syn jest gejem… i co dalej? została wyłączona

Życie potrafi czasem zaskakiwać i to porządnie. Wydaje nam się, że wszystko toczy się własnym torem, sprawy układają się spokojnie, wszystko gra w najlepsze, a tu w końcu nagle zdarza się coś, co wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami. Nie zawsze jest się później łatwo z tym pogodzić, są bowiem ludzie, którzy cenią sobie mocno uporządkowaną codzienność i nie lubią być zaskakiwani w taki niekoniecznie przyjemny sposób. Tego typu nagłe zwroty często dotyczą naszych dzieci. Wiadomo, są to nasze oczka w głowie, na co dzień staramy się, by było im jak najlepiej i mamy w głowie ułożoną jakąś tam przyszłość dla nich, a przynajmniej zarys takiego planu. Chcielibyśmy, by byli szczęśliwi, a my szczęśliwi razem z nimi. Dumni z nich i zadowoleni, na podstawie tego na jakich ludzi wyrośli. Co jednak, gdy nasze dzieci okazują się podążać inną drogą, niż samemu sobie to wymarzyliśmy. Podążać to może złe słowo, bo pewne rzeczy są jednak losowe. Przykładowo, wielu z nas załamuje się, gdy dowie się, że mój syn jest gejem.

Co robić gdy mój syn jest gejem?

Na początku trzeba zadać sobie pytanie: czy to rzeczywiście jest takie straszne? I naturalnie, nie próbować nawet syna obwiniać za zaistniałą sytuację. Nie on bowiem o tym zadecydował, a czysta biologia. Kompletnie naturalną sytuacją jest to, że dany odsetek ludzi w społeczeństwie jest nie hetero normatywny i nie ma co z tego robić jakiejkolwiek tragedii. Tacy ludzie jak najbardziej potrafią być szczęśliwi i ułożyć sobie życie w pełni zadowalający sposób. Mitem jest zresztą, jakoby homoseksualne związki były nietrwałe. Wiele par tego typu jest zresztą ze sobą przez długie lata, wręcz na całe życie, a przelotne związki tworzone są tak samo często jak w tradycyjnych parach. Na pewno jednak problemem dla rodziców takiego syna może być to, iż nie będzie miał on dzieci. Myślą oni sobie bowiem: mój syn jest homoseksualistą, więc nici z bycia dziadkiem, czy babcią. Zawsze przecież może on wraz ze swoim partnerem adoptować dziecko, bo kwestia adopcji będzie wkrótce uregulowana prawnie i z pewnością dozwolona w najbliższej przyszłości.

Więc: co robić gdy mój syn jest gejem? Przede wszystkim zaakceptować zaistniałą sytuację. Okazać mu wsparcie i pokazać mu, że zawsze będzie naszym synem i zawsze może liczyć na rodziców. Najgorsze bowiem co można zrobić, to mieć o to do własnego syna pretensje, robić mu awantury, żądać zaprzestania kontaktów ze swoim partnerem, lub też nawet całkowicie się go wyrzec, bo i takich przypadków nie brakowało. Czasy się zmieniają i homoseksualizm jest dziś traktowany jako zupełnie normalna i naturalna sprawa i warto to zrozumieć. Geje żyją bowiem po swojemu i nikomu w żaden sposób nie wadzą, a jeżeli ktoś ma z nimi jakiś problem, to jest to wyłącznie wewnętrzny problem tej osoby. Tak więc na prawdę nie ma się czym zamartwiać, tylko powiedzieć własnemu synowi, że bardzo się go kocha, a jego orientacja absolutnie niczego nie zmienia we wspólnych, rodzicielskich relacjach. Dla niego bowiem takie wsparcie jest również szalenie ważne.