Jaki prezent na roczek dla chłopca?

admin Możliwość komentowania Jaki prezent na roczek dla chłopca? została wyłączona

Prezenty zawsze sprawiały kłopot. Nigdy nie wiadomo co komuś się spodoba, co mu wybrać, w jakim fasonie oraz w jakim kolorze. Nigdy też nie ma pewności, że dana osoba akurat już tej rzeczy nie posiada. Według mnie najgorzej jest jednak z wyborem prezentu dla dzieci. Są to bowiem istoty, którym ciężko dogodzić. Dorośli (w szczególności tacy, którzy z dziećmi kontaktu jako tako nie mają), kiedy przychodzi pora urodzin maluchów, spotykają się z milionem pytań w ich głowie dotyczących wyboru odpowiedniego prezentu.

Pluszak, lalka czy co innego na roczek dla chłopca?

Kupić pluszaka, czy lalkę? W jakim kolorze? Czy nie zrobi sobie tym krzywdy? Co powiedzą na to jego rodzice? Odpowiedzi niestety nie ma na nie jasnych. Każdy musi do tego samodzielnie dojść. Kiedy wielkimi krokami przychodzą pierwsze urodziny dziecka, trzeba się poważnie zastanowić, jaki prezent na roczek dla chłopca lub dziewczynki będzie odpowiedni. Gdyby wybór zależał od dorosłych, to na pierwsze urodziny dziecka kupiłby zapewne ubrania, bo powszechnie wiadome jest, że zawsze się przydają i każdy może znaleźć coś, co będzie w jego możliwościach finansowych. Gdyby to jednak zależało od dziecka, to z pewnością byłoby zachwycone pustymi pudełkami, kartonami lub innymi przedmiotami, które dla nas – dorosłych, są po prostu śmieciami.

Zakup prezent na roczek przemyśl już wcześniej

Ludzie różnią się od siebie – jedni lubią wszystko zaplanować i szukają ciekawych, ładnych prezentów, drudzy natomiast pół godziny przed urodzinami w stresie i popłochu latają po sklepach z zabawkami i próbują coś wybrać. Najlepiej jest więc przed uroczystością skonsultować pomysły z rodzicami solenizanta, by mieć pewność, że trafimy w punkt. Teraz przedstawię parę propozycji, które mogą się sprawdzić na prezent dla chłopca na pierwsze urodziny, albo na prezent dla dziewczynki. W dzisiejszych czasach wszystko jest uniwersalne, więc z tym nie będzie problemu. Każdy z nas kiedyś bawił się klockami, jest to część dzieciństwa. Może więc warto zainwestować w nie dla malucha?

A może klocki dla rocznego chłopca?

Kiedy dziecko skończy roczek, jest to doskonały czas, by podarować mu pierwszy zestaw klocków. Wiadomo, że nie można liczyć na skomplikowane konstrukcje, zaraz po odśpiewaniu sto lat ale roczniak z ogromną ochotą popatrzy, jak rodzice w trudzie i pocie budują wieżę, a potem z radością i śmiechem ją zburzy. Po jakimś czasie z pewnością zrozumie, co należy zrobić, żeby postawić klocek na klocku, a kiedy ukończy trzy lata, zbuduje dom z ogrodem. Klocki są naprawdę wartościowe, ponieważ nie tylko ćwiczą ręce, ale również uczą kształtów i rozwijają wyobraźnię. Drugą propozycją są kostki edukacyjne. Na etapie rozwoju fizycznego oraz psychicznego, roczniaka warto wyposażyć w taką kostkę.

Cechuje go niestety to, że jest to prezent duży ( a co za tym idzie – drogi), ale możemy mieć pewność, że przypadnie do gustu niejednemu dziecku. Można też kupić rocznemu podopiecznemu jeździk, który z pewnością przypadnie mu do gustu. Maluch powoli zacznie odkrywać, do czego ten to „urządzenie” służy i po kilku miesiącach powinien już się pewnie w nim poruszać. Zresztą, jeśli już mamy w planach kupno tego, to właśnie na te pierwsze urodziny, ponieważ przy dalszych można myśleć o rowerku biegowym.