Jak wywołać poród domowymi sposobami?

admin Możliwość komentowania Jak wywołać poród domowymi sposobami? została wyłączona

Ciąża to dla wielu kobiet magiczny czas. Bywa, że jest trudny i ciężki, ale często pozwala wiele się nauczyć o sobie i swoim otoczeniu. Przez dziewięć miesięcy rodzice mają szanse przygotować się do narodzin potomka i zapewnić mu jak najlepsze przyjście na świat. Ponoć jedną z rzeczy, których ciąża uczy najbardziej, jest cierpliwość. Wynika to z tego, że pod koniec już bardzo nie można doczekać się momentu porodu. A dziecko przyjdzie dopiero wtedy, kiedy będzie gotowe.

Co jeśli jednak minęło już czterdzieści tygodni, a maluch dalej nie chce wyjść?

Jak wywołać poród domowymi sposobami?

Po pierwsze – seks. Ze względu na skład spermy może ona wywołać poród. Zawiera substancje, które inicjują skurcze macicy. Dlatego jeśli nie chcesz przedwcześnie trafić na porodówkę, pod koniec ciąży zaleca się stosowanie prezerwatyw podczas stosunku. Ale kiedy już na dzidziusia pora, a jemu się nie śpieszy – to właśnie seks może zachęcić go do przyjścia na świat. Dlatego śmiało! Pamiętaj tylko, by dobrać pozycję do Twoich możliwości i ograniczeń związanych z posiadaniem dużego brzuszka.

Nie jeden pomysł na wywołanie porodu

Inne domowe sposoby na wywołanie porodu to aktywność fizyczna. Pomocny może być orientalny taniec brzucha, a także zwyczajne spacery czy chodzenie po schodach. W ten sposób pozwalamy pomóc grawitacji. Ważne tylko, by ruszać się ostrożnie i delikatnie! Nie robić niż nadwyrężającego czy bardzo wysiłkowego, bo uzyskany efekt może mieć fatalne skutki. Wszystko z rozsądkiem i najlepiej w konsultacji z lekarzem!

Trzeci pomysł to pikantne jedzenie. Tu sprawdzi się ostre curry indyjskie lub chilli con carne prosto z meksyku. Kobieta może wybrać swoje ulubione danie, ale ważne by było ostre! Jednakże jeśli pikantne potrawy wywołują u Ciebie zgagę czy inne nieprzyjemne reakcje ze strony żołądka, lepiej odpuść sobie tę metodę. Nie warto dodatkowo się męczyć tuż przed porodem.
Jeszcze innym sposobem, który polecają przyszłym mamom inne kobiety to masaż piersi. Może to dać jakiś efekt, ponieważ pobudzanie brodawek uwalnia substancję odpowiedzialną za skurcze macicy. Ale uwaga! Jak ze wszystkim – tu też trzeba zachować ostrożność i umiar, by nie doszło do zbyt gwałtownej reakcji.

Niektórzy proponują też jedzenie ananasa czy picie olejku rycynowego. Te metody raczej nie mają nic wspólnego z prawdą i nie istnieją naukowe dowody potwierdzające ich skuteczność. Możesz spróbować, ale niekoniecznie pomogą.

Wywołaj poród domowymi sposobami, ale uwierz, że najczęściej jednak wystarczy zaufać swojemu ciału. Zaledwie kilka procent kobiet rodzi dokładnie wtedy, na kiedy termin wyznaczył lekarz.
Ważne, być jednak zawsze pamiętała o jednym. Jeśli niepokoi Cię cokolwiek związanego z przebiegiem Twojej ciąży, to koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem! Tu naprawdę nie warto zwlekać czy liczyć na to, że problemy samoistnie znikną. Lepiej odwiedzić gabinet lekarski kilka razy za dużo i mieć pewność, że z dzieckiem wszystko dobrze niż później napotkać dodatkowe trudności i problemy. Zwłaszcza, że taka kontrolna wizyta może pomóc Ci się uspokoić.