Jak przywrócić lub wywołać laktację?

admin Możliwość komentowania Jak przywrócić lub wywołać laktację? została wyłączona

Laktacja, czyli inaczej wydzielanie przez organizm kobiety mleka które służy za pokarm dla jej dzieci, czasami zostaje zaburzona. Jej ciało nie zawsze produkuje go wystarczająco dużo, a w skrajnych przypadkach nie pojawia się ono wcale. Można wtedy z karmienia piersią zrezygnować, tzn. włączyć do diety dziecka mleko modyfikowane, ale nie zawsze okazuje się to konieczne. Wystarczy tylko podjąć odpowiednie działania mające na celu przywrócenie laktacji i przez odpowiedni dla dziecka okres czasu karmić je naturalnie. Wiedzę na temat tego jak wywołać laktację przekaże mamie lekarz, ale nie zaszkodzi też poczytać na ten temat w Internecie. Chociaż stosowanie się do zamieszczonych tam instrukcji należy zawsze skonsultować z profesjonalistą, istnieje kilka prostych i nieinwazyjnych sposobów, które pozwolą jej zachować zdrowie oraz poprawią pracę gruczołów mlekowych.

Problemy z laktacją? Nie poddawaj się!

Karmienie małego dziecka tylko i wyłącznie mlekiem matki ma wiele zalet, dlatego ważnym jest, żeby w miarę możliwości nie kończyć przedwcześnie dobrego nawyku odżywiania malucha naturalnym dla niego pokarmem. Ma on wpływ na budowanie więzi pomiędzy mamą a dzieckiem i nie jest wskazane, aby z niego rezygnować przy pierwszych objawach niedostatecznej laktacji i z tego tylko powodu. Co prawda postawa polegająca na zbyt długim karmieniu w ten sposób spotyka się bardzo często z uzasadnioną krytyką, należy jednak zaznajomić się z tematem i dobrze go przemyśleć. Problemy z laktacją niekoniecznie muszą oznaczać, że czas przerzucać się na dokarmianie.

Jak przywrócić lub wywołać laktację?

Zamiast tego najlepiej jest zadać sobie pytanie: jak przywrócić laktację? Kiedy poznamy już źródło problemu możemy zająć się jego rozwiązaniem, żeby nadal móc karmić piersią. Wpływ na proces wydzielania mleka w organizmie matki ma wiele rzeczy, m. in. jej dieta. Mama, której problemem jest niedobór wydzielanego przez nią mleka powinna zaznajomić się z zaleceniami żywieniowymi pobudzającymi jego produkcję. Ogólną zasadą jest po prostu dieta zdrowa, dostarczająca mamie odpowiednich substancji odżywczych wystarczających do prawidłowego funkcjonowania organizmu i nie działająca jej na szkodę. Pamiętać należy o prawidłowym nawodnieniu, czemu najlepiej służy woda. Nawet podczas stosowania odpowiedniej diety, w przypadku kiedy istnieje realne podejrzenie że mamie nadal brakuje pewnych substancji odżywczych, rozważyć można także zastosowanie suplementów diety.

Co jeść aby wowłać laktację?

Wiedza na temat tego co jeść na laktację może nie wystarczyć – oprócz zdrowego odżywiania się warto pomyśleć o stosowaniu laktatora. Istnieją laktotory ręczne i elektryczne, dostępne w różnych cenach. Więcej informacji uzyskać można wyszukując informacji w Internecie. Urządzenie to może być bardzo pomocne podczas walki z zaburzoną laktacją i na pewno warto rozważyć jego zakup.

Warto wspomnieć, że proces przywracania laktacji po jej zaniknięciu może być procesem długotrwałym i nie należy się zniechęcać. Zamiast tego należy skupić się na zadaniu i nie zniechęcać się, o ile nie ma przeciwwskazań aby prawidłową laktację wznowić – nawet w przypadku, kiedy zadanie okazuje się bardzo czasochłonne. Osiągnięcie sukcesu na pewno okaże się satysfakcjonujące.