Jak pozbyć się ciemieniuchy?

admin Możliwość komentowania Jak pozbyć się ciemieniuchy? została wyłączona

Ciemieniucha to problem, z którym spotyka się prawdopodobnie duża część mam. W przeważającej ilości przypadków jest ona kwestią występującą u dzieciaczków ledwo kilka tygodni po przyjściu na świat. Objawia się ona występowaniem na główce dziecka żółtych łusek, które pojawiają się na skutek złuszczenia się skóry. Na początku pragniemy zaznaczyć, że ciemieniucha nie jest odczuwana przez dziecko, ani trochę go nie boli i nie piecze, w związku z czym walkę z ciemieniuchą możemy stoczyć bez stresu. A teraz, przejdziemy już do metod na to jak usunąć ciemieniuchę.

Za podstawowe źródło wiadomości służyć nam będzie dzisiaj blog młodego ojca, jaki na przykładzie swoich osobistych doświadczeń zbudował listę sposobów na ciemieniuchę, które poszerzyli jego czytelnicy dorzucając dużą dawkę kolejnych sposobów na ciemieniuszkę https://zbygniew.pl/rodzina/porady/8-sposobow-na-ciemieniuche/.  Rozpocznijmy od początku.

Natłuszczenie skóry

Rekomendowaną metodą zwalczania ciemieniuszki u dzieci jest nakładanie tłuszczu na skórę główki, a później usuwanie złuszczonego naskórka z wykorzystaniem szczoteczki. Użyć da się przy tym szczoteczkę do wyczesywania włosów o miękkich włoskach, jak i szczotkę do mycia zębów. Jako natłuszczacza wykorzystać można chociażby oliwkę, masło czy profesjonalny specyfik taki jak ciemieniuszka z apteki.

Następnym pomysłem jak natłuszczenie głowy wazeliną kosmetyczną. Na dwie godziny trzeba pozostawić ją na główce, a następnie powinno się wyczesać ją grzebykiem, sposób jest zatem podobny do tych wspomnianych w poprzednich zdaniach.

Stare metody na ciemieniuchę

Każda babcia pewnie może podpowiedzieć Ci jakiś domowy sposób na zwalczenie ciemieniuszki. Można przypuszczać, że sposobem tym będzie mycie głowy noworodka otrębami albo posypywanie jej mąką ziemniaczaną.

A jakimi sposobami na zwalczanie ciemieniuchy możesz pochwalić się Ty?