Dlaczego warto zainwestować w nosidło dla dziecka?

admin Możliwość komentowania Dlaczego warto zainwestować w nosidło dla dziecka? została wyłączona


Nosidło, to niewątpliwie, przedmiot ułatwiający opiekę nad małym dzieckiem. Dobrze dobrane, może posłużyć nawet kilka lat. Jednak w olbrzymiej, wręcz przytłaczającej, ilości nosideł dostępnych na rynku, można się pogubić. Dlatego dziś podpowiemy, dlaczego warto zainwestować w nosidło oraz jak wybrać to idealne, zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

Po pierwsze: nie szukaj nosidła w supermarkecie. Dobre nosidło, które będzie chroniło delikatny kręgosłup i stawy twojego dziecka oraz będzie wygodne w użytkowaniu, musi kosztować więcej, niż te, które możemy dostać w każdym większym markecie.

Po drugie: nosidło to niezwykła wygoda wszędzie tam, gdzie nie możesz wejść z wózkiem lub gdy podczas spaceru/zakupów, dziecko nie chce usiedzieć w wózku, prosząc aby rodzic niósł je na rękach. Większość modeli po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, dlatego możemy zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie.

Po trzecie: nosidło zakłada się łatwo i szybko. Dlatego jeśli twoim przeciwnikiem jest brak czasu i nie chcesz jeszcze bardziej go tracić, najlepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie nosidło. Będziesz z niego zadowolony, drogi rodzicu, nie tylko latem, ale także zimą, kiedy dziecko i rodzic, opatuleni są grubą warstwą ubrań.

Po czwarte: nosidło daje zarówno dziecku, jak i rodzicowi, wiele przyjemności. Zaspokaja jedną z najważniejszych potrzeb dziecka, czyli poczucie bezpieczeństwa oraz bliskości. Dziecko noszone w nosidle zawieszonym na piersi opiekuna czuje jego ciepło i bliskość. Dodatkowo uwzględnione są także potrzeby rodziców, bo gdy ich pociecha siedzi w nosidle, mają wolne ręce.

Skoro wiemy już, dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości nosidło, to przyjrzyjmy się temu, na co należy zwrócić szczególną uwagę, podczas wyboru idealnego nosidła dla naszego dziecka:

  • Nosidełko powinno być uszyte z tkaniny atestowanej, najlepiej antyalergicznej.
  • Nosidło należy odpowiednio dobrać pod względem rozmiaru – niektóre z nosideł, np. nosidła ergonomicznego Fidella, mają regulowaną wielkość, przez co możemy je dopasować do potrzeb rosnącego dziecka.
  • Panel nosidła powinien być jak najbardziej miękki, aby dostosować się do kształtu pleców dziecka (w przypadku niemowląt należy zadbać o to, by kręgosłup był lekko zaokrąglony, nie prosty!).
  • Ważne jest, aby szelki, można było dowolnie regulować. Dzięki temu oboje rodziców, bez względu na różnice we wzroście, będą mogli wygodnie korzystać z nosidła.
  • Warto wybrać nosidło, które będzie można, w razie jakichkolwiek zabrudzeń, prać w pralce.
  • Szersze i bardziej miękkie szelki sprawią, że noszenie dziecka będzie wygodniejsze, ponieważ ciężar malca rozłoży się równomiernie na oba ramiona rodzica.

Nosidło ergonomiczne to najlepszy wybór niezależnie od wieku i wagi twojej pociechy. Nosidło rośnie wraz z dzieckiem, a duża dostępność modeli i fasonów na rynku sprawia, że wybór idealnego nosidła będzie szybki i prosty.