Co należy spakować, jadąc do szpitala na poród?

admin Możliwość komentowania Co należy spakować, jadąc do szpitala na poród? została wyłączona

Chyba wszyscy domyślamy się, że często dochodzi do sytuacji, w których akcja porodowa zaczyna się wcześniej, niż w terminie zaplanowanych przez lekarza. Z tego względu dużo wcześniej należy przyszykować się do szykiego zebrania się do szpitala. Aby właśnie w tej nerwowej sytuacji nie zastanawiać się nad tym co zabrać jadąc do szpitala na porodówkę należy wcześniej przygotować sobie wszystkie niezbędne przedmioty. Przejdźmy więc do rzeczy i przekonajmy się co zawierać powinna wyprawka dla noworodka i mamy.

Wyniki badań i dokumenty

Po pierwsze musisz zabrać ze sobą wszystkie papiery, które potrzebne będą lekarzom. Mowa tutaj między innymi o wynikach badań zrobionych zwłaszcza w ciągu kilku ostatnich tygodni ciąży. Dodatkowo jeśli jakiekolwiek zalecenia miał lekarz prowadzący ciążę, to i one powinny znaleźć się w Twojej teczce. Włóż do niej także badania ultrasonograficzne i rezultaty testów laboratoryjnych.

Pewnie domyślasz się, że na porodówkę koniecznie zabrać musisz też kartę ciąży, ale i o niej wspomnimy. To tam znajdują się przecież najważniejsze informacje o dzieciaczku, o ciąży, o wyniku badań krwi. Koniecznie powinnaś więc mieć przy sobie kartę ciąży mając jednocześnie, że informacja o grupie krwi do ewentualnej transfuzji wcale nie będzie nikomu potrzebna.

Jeśli Twój lekarz dał Ci skierowanie do szpitala, to powinnaś zabrać również i je.

Rzeczy osobiste matki

Dokumenty już mamy. Kolejne bardzo ważne rzeczy, które trzeba mieć, a łatwo w pośpiechu o nich zapomnieć, to rzeczy osobiste, które przydadzą się świeżej mamie w szpitalu. Tutaj w pierwszej kolejności wymienić należy chociażby środki do higieny osobistej takie jak mydło, szczoteczka do zębów i pasta), a także ręcznik, szczotka do włosów. Przydać może się również maszynka do golenia, konieczne będą podpaski, chusteczki jednorazowe. Jeśli myślisz o karmieniu piersią, to zabierz ze sobą również rzeczy potrzebne przy laktacji, takie jak wkładki laktacyjne czy też specjalne biustonosze do wygodnego karmienia.

Z takich rzeczy bardziej oczywistych, to koniecznie pamiętaj o tym, aby zabrać ze sobą pidżamę, jakieś luźne ubrania czy dresy, w których chodzić będziesz w szpitalu, tiszerty, bluzki, bieliznę i obuwie.

Akcesoria dla dziecka

Pakując swoją wyprawkę dla noworodka musisz myśleć nie tylko o sobie, ale właśnie też o dziecku. Musisz zabrać dla niego kilka sztuk ubranek, może to być kaftanik, jakieś koszulki, śpioszki, skarpetki czy czapeczka. Zanim zapakujesz je do torby zadbaj o to, aby zostały one wyprane w jakim hipoalergicznym detergencie, aby nie narażać dziecka na te mocne proszki, z których korzystamy w przypadku naszych ubrań. Dziecku przydadzą się również artykuły higieniczne, tutaj musisz pamiętać o: mydełku, oliwce, zasypce, kremie ochronnym, ręczniczkach kąpielowych i pieluchach. W coś bowiem dzieciak musi się załatwiać 😛