Aranżujemy pokój małego dziecka. Jakie meble i dodatki warto wybrać?

admin Możliwość komentowania Aranżujemy pokój małego dziecka. Jakie meble i dodatki warto wybrać? została wyłączona


Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny jest pozytywnym impulsem do zmian w życiu, także w zakresie modyfikacji naszej przestrzeni domowej. Dobrze urządzony pokój pozwala sprawnie przebrać, nakarmić czy utulić maluszka do snu. Zobaczmy, bez czego nie może się obejść jego pierwsza w życiu sypialnia.

Jakie sprzęty przydadzą się w pokoju noworodka?

W przypadku malutkich dzieci dobrym rozwiązaniem jest komoda z nałożonym na nią praktycznym przewijakiem. Pokój malucha nie może obyć się też oczywiście bez łóżeczka przystosowanego do wieku. Istotny jest również wybór odpowiedniego materaca, nie za miękkiego, żeby pociecha się nie zapadała. Zabezpieczeniem przed twardymi szczebelkami będzie miękki ochraniacz na łóżka dla dzieci. Aby zapewnić odpowiedni poziom światła, a jednocześnie nie rozpraszać stanu wyciszenia dziecka wieczorem, warto postawić na kinkiety i lampki nocne. Jeśli decydujemy się na żyrandol, powinien dawać on przytłumione, rozproszone światło.

Dla nieco starszych dzieci przydatne będzie również krzesełko do karmienia, które można w razie potrzeby przenieść na przykład do kuchni. U kilkuletnich pociech warto postawić niewielki stoliczek z krzesłem, przy którym dziecko będzie mogło rysować i uczyć się literek.

Jakie przytulne dodatki wybrać do pokoju dziecka?

Tekstylne dodatki mogą ocieplić i uprzyjemnić wygląd pokoju. Fajnie sprawdza się element w postaci pozytywki nad głową, która ułatwia zasypianie. W pokoju dziecka przydają się też przytulne maskotki, które wizualnie ocieplają wnętrze i dają poczucie bezpieczeństwa. Świetna będzie też wodoodporna mata do zabawy. Jest mięciutka w dotyku, chroni dziecko przed ewentualnym kurzem na podłodze, izolując też je od zimnych paneli. Wśród praktycznych tekstyliów dla malucha fajnym wyborem będzie przyjemny otulacz wykonany z kolorowej tkaniny. Niezbędna jest również zasłona, dzięki której można regulować dopływ światła słonecznego oraz dywan, który wytłumi kroki i zapewni spokój dziecku.

Bujaczki i leżaczki. Wybieramy mebel do usypiania pociechy

Dla maluchów, które będą przebywać z mamą na przykład w kuchni, świetnie sprawdzi się leżaczek, który z jednej strony utrzymuje dziecko w odpowiedniej pozycji, z drugiej zaś daje mu dobre widoki na to, co robi mama. Dla ukojenia kapryśnego malucha przydaje się funkcjonalny bujaczek. Lekkie kołysanie pozwala wyciszyć i skłonić do snu pociechę.

Ponadto, w pokoju dziecka warto ustawić fotel, na którym usiądziemy, gdy będziemy karmić lub usypiać dziecko.