5 sprawdzonych gadżetów dla niemowląt

admin Możliwość komentowania 5 sprawdzonych gadżetów dla niemowląt została wyłączona


Gdy niemowlak przychodzi na świat, jego całym światem są rodzice – to z ich pomocą i w ich towarzystwie dziecko chce poznawać to, co je otacza. Dlatego warto inwestować w gadżety, które ułatwią codzienne domowe czynności bez konieczności rozstawania się z dzieckiem na dłuższy czas.

1. Mata edukacyjna

W pierwszych miesiącach życia, gdy niemowlak przybiera pozycję horyzontalną i jeszcze się nie porusza, bardzo istotne dla jego rozwoju są bodźce wzrokowo-słuchowo-dotykowe. Stąd też mata edukacyjna to absolutny hit jeśli chodzi o gadżety dla niemowląt. Wygodna, miękka mata z zainstalowanymi wokół niej grzechotkami i zabawkami wydającymi dźwięki i o różnych fakturach – to świetna zabawa dla maluszka!

2. Leżaczek bujaczek

Gdy maluch chce całe dnie spędzać mając w zasięgu wzroku swoją mamę, leżaczki dla niemowląt są wręcz niezastąpione. To wygodne siedzisko zamocowane na solidnym stelażu, które porusza się niczym huśtawka przy ruchach dziecka. Można zakupić taki leżaczek bujaczek z pozytywką i możliwością automatycznego bujania – co uspokaja, a nawet usypia dziecko!

3. Mata do przewijania

Wygodna, miękka mata z zabezpieczonymi brzegami, odporna na zabrudzenia i łatwa do czyszczenia to konieczność w pokoju niemowlaka. Umieszczona na wysokości wygodnej dla dorosłego pozwala na komfortowe przewijanie dziecka wiele razy dziennie, a także zapewnia dziecku wygodę i bezpieczeństwo.

4. Fotelik samochodowy

Fotelik do samochodu to gadżet wymagany w aucie przez prawo, bez którego nie wolno nam przewozić dziecka. Nie da się jednak ukryć, że dla młodych rodziców jest to gadżet niezbędny, pozwalający przestać wybierać, czy zostawić dziecko w domu, czy zabrać autem ze sobą, ale narażać je na niewygody i niebezpieczeństwo podczas podróży.

5. Elektroniczna niania

Samodzielne spanie dziecka w osobnym pokoju to marzenie każdego rodzica. Dzięki elektronicznej niani możemy położyć dziecko swobodnie w drugim pokoju i stale monitorować jego oddech lub czy czegoś nie potrzebuje – niania przekaże nam każdy dźwięk dochodzący z pokoju dziecka!