Jak nauczyć dziecko pełzać?

admin Możliwość komentowania Jak nauczyć dziecko pełzać? została wyłączona

Muszę przyznać, że moje dziecko miało mały problem z pełzaniem. Być może dlatego, że w końcu nie każdy bobas pełza. Ja jednak widziałem, że ono chce, ale nie może. Dlatego też postanowiłem zastanowić się nad tym jak mu pomóc. No i teraz wiedzą swą dzielę się właśnie tutaj.

Przed tym jak zaczniesz zastanawiać się nad tym jak nauczyć dziecko pełzać musisz być w 100% pewien, że dziecko jest na to gotowe. Jak to rozpoznać? To proste, każdy rodzic to zauważyć. Kiedy dziecko jest już silne, mocno podnosi główkę, opiera się na rączkach, przebiera nóżkami, to wtedy każdy wie, że jest ono gotowe na to, aby troszkę popełzać.

Aby dziecko miało frajdę z nauki, to musisz dać mu pewną motywację do tego, aby zaczęło pełzać. Motywacją taką może być na przykład jakaś fajna zabawka, którą dzieciak bardzo lubi. Połóż ją w zasiegu jego wzroku, na jakiejś równej powierzchni i zobacz czy zechce się do niej udać. Jeśli nie, to zmień zabawkę.

Jeśli z kolei zaobserwujesz, że dziecko zaczyna nerwowo okazywać chęć pełzania, to pomóż mu wykorzystują do tego swoje dłonie. Broń Boże nie odpychaj dziecka, ale po prostu przyłóż je do jego stópek. Dziecko ruszając nogami samo się od nich odbije, a wtedy załapie, że dzięki temu udało mu się poruszyć.

Po kilku treningach dzieciak powinien załapać to na tyle dobrze, że zacznie odbijać się nie tylko od Twoich rąk, ale też od podłoża. A wtedy naukę pełzania będziecie mieć opanowaną.