Gdzie jechać z dzieckiem na wakacje w Polsce?

admin Możliwość komentowania Gdzie jechać z dzieckiem na wakacje w Polsce? została wyłączona

Zbliża się okres wakacyjny i ludzie sami z siebie coraz częściej zastanawiają się nad tym gdzie wybrać się na urlop. Single i pary bezdzietne mają bardzo szeroki wybór, ponieważ nie muszą w swoich planach uwzględniać dzieci, które mimo wszystko potrzebują dość specyficznych lokalizacji do wyjazdu. Dziś chcieliśmy podzielić się z Wami pomysłem na fajny urlop z rocznym dzieckiem, który spędzić można w Beskidzie. To atrakcyjne rozwiązanie, które całej rodzinie zapewni możliwość odpoczynku i relaksu w rejonie, w którym można dobrze zjeść i wybrać się na spacer po górach.

Sami jesteśmy ze Śląska, więc automatycznie chcieliśmy polecić coś, co znajduje się w przysłowiowym zasięgu ręki. No i tak się składa, że na myśl w pierwszej kolejności przyszły nam Beskidy. Wydaje nam się, że samochodowa podróż z dzieckiem nie powinna trwać więcej niż 2-3 godziny, w czasie których i tak trzeba zrobić jakąś przerwę. Dłuższa podróż do męczarnia, z tego też względu automatycznie wykluczamy lokalizacje zagraniczne, do których udać trzeba się samolotem.

I tym oto sposobem trafiliśmy właśnie do Beskidu, który bogaty jest w wiele atrakcyjnych miejscowości takich jak Szczyrk, Wisła czy Brenna. Wszystko to znajduje się blisko siebie i ma wiele innych atutów.

Po pierwsze w miejscowościach tych znaleźć można zarówno hotele, jak i pokoje w prywatnych domkach, co daje duże możliwości zarówno tym z Was, którzy liczą na pobyt z lepszą obsługą, jak i tym, którzy z przygotowaniem posiłków radzić chcą sobie samodzielnie. Jeśli o posiłkach mowa, to warto wspomnieć, że w Beskidach znaleźć można wiele różnych restauracji, w których zjeść można zarówno pyszne lokalne posiłki, jak i też dania bardziej „ogólnopolskie”.

W miejscowościach, które wcześniej wymieniono znajduje się wiele atrakcji turystycznych takich jak muzea, kościoły czy szlaki turystyczne. Są tam też inne atrakcje jak baseny, place gier i zabaw dla dzieci czy skocznie narciarskie.

Beskidy to świetne rozwiązanie na pomysł na wakacje z dzieckiem w Polsce, które będą udane zarówno latem jak i zimą.