Czy dzieci mogą jeść sushi?

admin Możliwość komentowania Czy dzieci mogą jeść sushi? została wyłączona

Wszyscy lubią czasem skosztować takiej zagranicznej kuchni. Jedni jedzą chińszczyznę, inni burgery, a jeszcze inni lubią skusić się na sushi. I kilka krótkich zdań chciałam napisać dziś właśnie o tym przypadku. I zdania swoje kieruję do rodziców, którzy zastanawiają się nad tym czy dzieci mogą jeść sushi.

Takie standardowe sushi wszystkim nam kojarzy się z ryżem i z rybą. Czyli teoretycznie dwie bardzo dobre rzeczy, które dostarczają nam energię, potas i kwasy omega-3. Okazuje się jednak, że nie zawsze możemy wychodzić z założenia, że sushi jest bezpieczne dla dzieci.

Wyjątkami są te potrawy, które zostały przygotowane z ryb obciążonych metalami ciężkimi. Ale to nie wszystko, bo niestrawność, bóle brzucha i nudności mogą powodować u dzieci także inne elementy wykorzystywane w japońskiej kuchni. Mowa tu między innymi o sosie sojowym czy o wasabi.

Jeśli więc planujesz już wizytę w restauracji sushi, to zorientuj się najpierw czy w jej menu widnieją dania przygotowane z myślą o dzieciach. Ewentualnie zawsze możesz porozmawiać z obsługą restauracji prosząc o to, aby zasugerowano Ci dania bezpieczne dla dzieci. Wierz mi, nie ma z tym problemu i porad takich bez trudu wysłuchasz chociażby w restauracji Sushi Kanpai z Warszawy. Sprawdź to z resztą sam, a uda Ci się przemycić dziecku wartościowe jedzonko w bardzo fajnej formie.