Objawy ciąży

admin Możliwość komentowania Objawy ciąży została wyłączona

Jest wiele kobiet na świecie, które nie potrzebują wizyty u lekarza, wykonania testu ciążowego, czy też objawów by stwierdzić, że są w ciąży. Niektóre z nich po prostu to czują. Jak wiadomo czasem zdarzają się sytuacje, w których kobieta nie wie, że za dziewięć miesięcy zostanie mamą. Co prawda występują objawy ciąży, ale za bardzo nie zwraca na to uwagi. Być może nawet nie chce dopuścić do siebie takiej myśli.

Jednym z podstawowych objawów ciąży jest jak wiadomo brak miesiączki. Oczywiście może się ona spóźniać z różnych powodów, ale jeśli trwa przez dłuższy czas, na pewno jest to ciąża. W czasie kiedy kobieta zostaje zapłodniona, od razu zaczyna się przemieniać i stwarzać odpowiednie warunki dla dziecka. Jej organizm w takiej sytuacji można powiedzieć przystosowuje się do tego co będzie się z nim działo przez najbliższe miesiące.

Już w momencie zapłodnienia znacznie wzrasta poziom hormonów. Chodzi tu oczywiście o progesteron i estrogen. Podczas ciąży kobieta już nie rządzi swoim ciałem, ale jej hormony. Być może właśnie przez to ma tak różne nastroje. Jest bardzo wiele objawów ciąży, które bez problemu da się zauważyć. Pierwszym jak już wiadomo jest brak miesiączki.

Kolejnym jest oczywiście częstsze oddawanie moczu. Powodem tego jest nacisk macicy na pęcherz. Przez to kobieta częściej odwiedza toaletę. Innym objawem występującym u wielu kobiet jest problem z układem pokarmowym. Nie wszystkie tak mają, ale większość przyszłych mam skarży się na mdłości. Na niektóre potrawy mają straszną ochotę, na inne zaś nie mogą nawet patrzeć.

Kolejny dowód na to, że kobieta jest w ciąży to zmiany samopoczucia. Raz jest wesoła, raz smutna, innym zaś razem płacze. Ciężko taką kobietę wówczas zrozumieć, przynajmniej na początku. Wiele kobiet męczy ból piersi. Bardzo przeszkadza to podczas snu. Nie mogą spokojnie zasnąć w swojej do tej pory ulubionej pozycji. Stanowi jakim jest ciąża towarzyszy także podwyższona temperatura ciała. Bez wątpienia zachodzą również zmiany w narządach płciowych. To jest zresztą oczywiste.

Niektóre kobiety podczas ciąży mają zawroty głowy. Zdarza się, że robi im się słabo i mdleją. Często są bardzo wrażliwe na niektóre zapachy. Nie każdy im odpowiada, niektóre doprowadzają do złego samopoczucia. Bez wątpienia zauważalnym objawem jest powiększenie się brzucha. Dziecko rośnie, a wraz z nim brzuch kobiety. O tym na pewno wie każdy. Zazwyczaj przyszłe mamy mają bardzo duży apetyt. Jedzą dosłownie bez przerwy, do tego mają różne zachcianki kulinarne. Wszystko to sprawia, że rośnie nie tylko brzuch, ale reszta ciała. Kobieta znacznie tyje.

Wiele kobiet w czasie ciąży skarży się na zgagę. Uważają, że jest to coś okropnego i wręcz nieznośnego. Warto w takiej sytuacji udać się do lekarza. On na pewno zna sposoby, by tego typu dolegliwość złagodzić. Każda kobieta powinna wiedzieć, że jest wiele objawów tych wczesnych jak i późniejszych. Jedne widoczne są dla wszystkich, drugie zaś tylko dla kobiety spodziewającej się dziecka.

W Internecie czy książkach przeznaczonych dla kobiet w ciąży są dokładnie opisane wszystkie objawy. Każda z nich może w wolnej chwili poczytać, by sprawdzić czy jej objawy są identyczne jak dowodzi teoria. Z doświadczenia wynika, że kobiety, które palą, w ciąży odczuwają wstręt do papierosów. Być może to dobry moment na ostateczne rzucenie tego nałogu. Takie objawy ciąży, które kobieta może samodzielnie zaobserwować to nie wystarczający dowód. Żeby się upewnić, warto wykonać test ciążowy, albo od razu iść do lekarza na badanie. Dzięki temu będzie pewność.